Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Seniorzy Slavii wycofują się

23-06-2020, 12:34 Agnieszka Lewko

Władze rudzkiej Slavii zdecydowały, że drużyna seniorska zostanie wycofana z rozgrywek IV ligi w przyszłym sezonie. Decyzja ta spowodowana jest kłopotami finansowymi, z jakimi klub zmaga się w tym roku.

– Klub nie jest w stanie utrzymać bazy sportowej bez dotacji miasta, która w tym roku jest równa zeru. Ból jest tym większy, gdyż właśnie w tym roku drużyna seniorów miała rozegrać mecze pucharowe na szczeblu województwa po wygraniu w 2019 roku pucharu okręgu katowickiego, który był jednym z większych sukcesów od lat w naszym mieście w tej dyscyplinie. Dziękujemy kibicom oraz wszystkim oddanym klubowi za wkład w budowanie dotychczas najwyżej plasowanej drużyny piłkarskiej w naszym mieście – przekazał w komunikacie Ośrodek Sportu i Rekreacji Slavia Ruda Śląska.

Aby wystartować w rozgrywkach, klub potrzebuje 50 tys. zł. Jak tłumaczą władze Slavii – obecnie jest to kwota niemożliwa do zdobycia, dlatego zdecydowano się na podjęcie decyzji o wycofaniu z rozgrywek. Jeśli jednak sytuacja się poprawi, wówczas po przerwie drużyna seniorów zostanie zgłoszona do rozgrywek. Klub można wesprzeć finansowo poprzez zbiórkę internetową: https://zrzutka.pl/fe69c6. Bez zmian w Slavii nadal trenowane będą dzieci.


Komentarze


02-07-2020, 12:41
karlus ze Hugoberga napisał(a):

trza zrobić ściepka na ta śloncko manszafta!