Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Seniorzy podbili szczyrkowskie trasy

02-07-2018, 15:17 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Ostatni dzień czerwca rudzcy seniorzy spędzili w Szczyrku na wycieczce zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Podczas wycieczki najstarsi rudzianie wybrali się na trzygodzinny spacer szlakiem górskim, doskonaląc przy okazji techniki nordic walking.

- Prócz zmęczenia i zadowolenia z pięknych widoków towarzyszyła tej wycieczce radość i integracja. Po wysiłku w górach przyszedł czas na odwiedzenie sanktuarium "Na Górce", a po wszystkim dobra zabawa i wspólne śpiewy przy grillu - zaznaczyła Aleksandra Poloczek, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. - Od dłuższego czasu trwa łączenie sił  z seniorami, przy organizacji na przykład Dnia Dziecka na rynku, gdzie panie seniorki pokazywały dzieciakom, jak wykonywać ozdoby, malować czy praktycznie wykorzystywać nabytą przez ich całe życie wiedzę. Mamy nadzieję, że dołączą do nas inni seniorzy - dodała.

Po wakacjach załoga MOSiRu czeka na każdego na stadionie przy ul. Czarnoleśnej w Nowym Bytomiu. - Tam będziemy dbać o kondycję fizyczną, w każdy poniedziałek o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów z naszego miasta - zaprasza Aleksandra Poloczek.


Komentarze