Sekundę od zwycięstwa

20-01-2013, 15:17 Sandra Hajduk

Jedna sekunda – tyle dzieliło od zwycięstwa futsalistów Gwiazdy. W derbowym pojedynku z AZS UŚ Katowice rudzki zespół trzykrotnie wychodził na prowadzenie i tyle samo razy je tracił, by ostatecznie zadowolić się remisem (4:4).

W czwartej minucie po strzale Adriana Zabłockiego prowadzenie objęli rudzianie. Jednobramkową przewagę mogli zwiększyć Bartosz Siadul i Paweł Martyn, ale zabrakło precyzji uderzenia. Gospodarze starali się zaskoczyć Rafała Krzyśkę głównie strzałami z dystansu. Do wyrównania doprowadzili w 13 minucie – Aleksander Kolmas zamienił rzut karny na bramkę. Katowiczanie mogli w końcówce pierwszej połowy wyjść na prowadzenie, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Łukasz Kuś.

Spotkanie nabrało rumieńców w 33 minucie. Najpierw asystę Wojciecha Pawlaka wykorzystał Bartosz Siadul, zaś 12 sekund później Bartosz Siadul ponownie wpisał się na listę strzelców dobijając uderzenie Wojciecha Pawlaka. Dwubramkowe prowadzenie Gwiazdy nie trwało jednak długo. W 34 minucie bramkę kontaktową zdobył Dariusz Wolański. Ten sam zawodnik ponownie trafił do bramki rudzian zaledwie minutę później – doprowadzając tym samym do wyrównania. Nie był to jednak koniec emocji. Na minutę przed końcem spotkania piłkę w bramce rywali z bliska umieścił Szymon Łuszczek, zaś na sekundę przed końcem meczu Rafała Krzyśkę pokonał Damian Wojtas doprowadzając tym samym do remisu.

AZS UŚ Katowice – Gwiazda Ruda Śląska 4:4 (1:1)

Gwiazda Ruda Śląska: Rafał Krzyśka, Daniel Mężyk - Marek Bugański, Wojciech Działach, Adam Jonczyk, Paweł Martyn, Szymon Łuszczek, Mateusz Omylak, Wojciech Pawlak, Ariel Piasecki, Mateusz Krzymiński, Adrian Zabłocki, Bartosz Siadul, Krzysztof Piskorz.

Trener: Rafał Krzyśka