Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Rzeszów ponownie szczęśliwy dla KPKS-u

22-06-2022, 19:10 Dawid Kosmalski

Akrobatki i akrobaci KPKS-u Halemba ponownie wystąpili w zawodach na Podkarpaciu. Tym razem w dniach 10-12.06 w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa Polski, w których reprezentanci Rudy Śląskiej zdobyli pięć medali. 

Mistrzyniami Polski w kategorii 11-16 lat trójek kobiet zostały Nadia Witek, Milena Gabrysiak i Dagmara Piktas, natomiast Lilana Winiarska, Emilia Żurakowska i Zuzanna Klapuch musiały zadowolić się miejscem tuż za podium. W konkurencji dwójek kobiet 2. miejsce i tytuł wicemistrza Polski zdobyły Maja Mrozek i Zofia Przechrzta, podobnie jak Julia Jessel i Szymon Jaworek w konkurencji dwójek mieszanych. W klasie II trójek kobiet Martyna Szymik, Nadia Wróżek i Agata Kołodziej zajęły piątą lokatę. 

Sukcesy trójek przełożył się na zwycięstwo KPKS-u w punktacji klubowej, dzięki czemu w klasyfikacji województw Śląskie zajęło pierwsze miejsce. Natomiast w klasyfikacji drużyn w kategorii 11-16 lat złoty medal zdobyły Nadia Witek, Milena Gabrysiak i Dagmara Piktas, Julia Jessel i Szymon Jaworek, Maja Mrozek i Zofia Przechrzta, a brązowy Lilana Winiarska, Emila Żurakowska i Zuzanna Klapuch, Natalia Rudzka i Martyna Kahl, a także Magdalena Klein i Dominika Włodarz.


Komentarze