Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rzemieślnicy też biegają

18-06-2017, 13:16 Agnieszka Lewko

Rzemieślnicy z Rudy Śląskiej i innych miast wzięli udział w IV Ogólnopolskim Biegu Rzemieślnika, który  w minioną sobotę (17.06) wystartował z Burloch Areny. Uczestnicy wydarzenia przebiegli przez ulice Goduli, żeby sprawdzić swoją kondycję fizyczną i biegowe możliwości. Na trasie biegu nie zabrakło także dzieci, które pokonały jedno okrążenie.

- To już IV Bieg Rzemieślnika, z kolei po raz pierwszy zorganizowany on został u nas w Rudzie Śląskiej na Burlochu - podkreślił Jakub Wyciślik, jeden z organizatorów biegu. - Bieg skierowany jest przede wszystkim do rzemieślników, a także uczniów rzemieślniczych oraz całego środowiska rzemieślniczego. Wcześniej bieg odbył się na przykład w Świerklańcu czy Parku Śląskim, a w tym roku właśnie w naszym mieście - dodał.

Rzemieślnicy pobiegli w koszulkach, na których znalazł się napis, wskazujący na firmę, którą reprezentowali. Bieg odbył się na dystansie 5 km , a trasa przebiegała przez ulice Goduli. Natomiast zawodnicy rozpoczęli i zakończyli rywalizację na Burloch Arenie. W biegu wystartowały także dzieci rzemieślników, którzy musieli zmierzyć się z dystansem 200 m, czyli jednym okrążeniem bieżni Burloch Areny.  Podczas wydarzenia nie zabrakło także wielu atrakcji dla starszych i młodszych uczestników, a zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca mogli liczyć na nagrody pieniężne. Organizatorami IV Biegu Rzemieślnika był Cech Producentów Żywności w Katowicach oraz Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej.


Komentarze