Rywalizowali w Katowicach

27-02-2024, 20:35 Dawid Kosmalski

Rudzkie kluby pływackie wróciły do uczestnictwa w zawodach po feriach zimowych. 24 lutego przedstawiciele UKS Manty Kochłowice oraz UKP Ruda Śląska wzięli udział w Pucharze Silesia 2024, który odbył się na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Aż 13 medali zdobyli młodzi pływacy z Kochłowic. Cztery medale w rywalizacji chłopców w wieku 11-12 lat zdobył Antoni Dzieża - trzy złote (50 m stylem dowolnym, 50 i 100 m motylkowym) i jeden srebrny (100 m stylem zmiennym). Dwa złota zdobyła Martyna Adamiok (kat. wiek. 11-12 lat) - 50 m stylem grzbietowym i 100 m zmiennym, a także jedno srebro (100 m grzbietem).

Ponadto medale zdobywali: Paulina Kozubowska w rywalizacji 13-14 lat wywalczyła złoto na 200 m stylem dowolnym i brąz na 50 m tym samym stylem, Maja Dąbrowska (także kategoria 13-14 lat) zdobyła złoto (50 m stylem grzbietowym) i dwa srebra (50 m stylem motylkowym i 100 m klasycznym). Brąz natomiast na 100 m stylem klasycznym przypadł w udziale Dominice Procz (11-12 lat).

Indywidualnie w klasyfikacji generalnej w kategorii wiekowej 11-12 lat najlepszym zawodnikiem okazał się Antoni Dzieża, a Paulina Kozubowska zajęła trzecie miejsce w kategorii wiekowej 13-14 lat. W klasyfikacjach klubowych w kategorii wiekowej 11-12 lat Manta zajęła drugie miejsce (osiem medali), zaś w klasyfikacji 13-14 lat trzecie (pięć medali).

W zawodach nie zabrakło także przedstawicieli UKP Ruda Śląska. Karolina Fitał sięgnęła po brąz (200 m stylem dowolnym, kat. 13-14 lat), podobnie jak Julia Ziętek, która zdobyła dwa brązowe krążki (na 100 i 200 m stylem dowolnym, kat. 15-16 lat). Ponadto na trzecim stopniu podium stanęli: Jakub Baszyński (100 m stylem dowolnym, 11-12 lat) i Antonina Kuśnierz (100 m stylem zmiennym, 13-14 lat).