Rugbyści rozpoczęli rok od porażki

12-04-2022, 22:14 Dawid Kosmalski

Rugbyści KS Ruda Śląska nie zrewanżowali się zespołowi z Olsztyna za jesienną porażkę i przegrali na własnym boisku 13:17 (8:12). Mecz odbył się w sobotę (09.04) na Burloch Arenie.

Goście już na początku narzucili swój styl gry, wykorzystali dwa błędy w obronie Gryfów i zdobyli dwa przyłożenia w pierwszych minutach spotkania. Drugie z nich było szczególnie efektowne, bo zostało zdobyte rajdem przez 3/4 boiska. Dla rudzian pierwsze punkty w 2022 roku zdobył po przyłożeniu skrzydłowy Mykeltie Imani Opondo. Mimo skutecznie wykorzystanego karnego i lepszej postawy pod koniec pierwszej połowy do przerwy prowadziła drużyna Res Energy Rugby Team Olsztyn.

W drugich bardzo wyrównanych 40 minutach nasi rugbyści wyszli na prowadzenie dzięki przyłożeniu Karol Stempiny, ale ostatecznie to olsztynianie zwyciężyli 17:13, notując decydujące przyłożenie w końcówce spotkania. Dla Stempiny było to pierwsze przyłożenie w karierze w seniorskich rozgrywkach rugby.

Po meczu trener rudzian Aleksander Oleszczuk przyznał, że wynik był sprawiedliwy, a Gryfów czeka sporo pracy — Nasz zespół jest przetrzebiony kontuzjami i jesteśmy w trakcie kompletnego zmieniania naszego stylu gry, więc jestem zadowolony z walki i zaangażowania. Szkoda jednak, że tak rzadko udawało się kończyć akcje na polu punktowym rywali - skomentował Oleszczuk.

Okazję do rehabilitacji nasi rugbyści będą mieli już po świętach wielkanocnych. W weekend 23-24.04 rozegrają wyjazdowy mecz z drużyną Wataha RC Zielona Góra. Zielonogórzanie w tym sezonie wygrali dwa spotkania i dwa przegrali. Rudzianie natomiast mają o jedną porażkę więcej.

K. S. Rugby Ruda Śląska – Rugby Team Olsztyn 13:17 (8:12)

Punkty dla Gryfów zdobyli: Imani Mykeltie 5 pkt. (1P), Stempin Karol 5 pkt. (1P), Kołodziej Patryk 3 pkt. (1K)

Skład Gryfów: Krupiński, Szywalski, Wojnarowski, Pyrek, Pastuszka (Kozłowski), Szombara, Chege Danson, Kuniczkowski, Greinert, Zabiegała, Stempinl, Mucha, Dróżdż (Jankowski), Imani Mykeltie Opondo, Kołodziej