Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rugby: Pracowity weekend

09-10-2012, 09:29 Sandra Hajduk

Ubiegła sobota i niedziela minęła rugbistkom i rugbistom IGLOO RUGBY CLUB Ruda Śląska bardzo pracowicie.

„Diablice” w sobotę 6.10. br. wzięły udział w przedostatnim turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby w Łodzi i występem tym praktycznie zapewniły sobie miejsce na podium tych rozgrywek i brązowy medal. W łódzkim turnieju rywalizowało 9 dziewczęcych ekip podzielonych na 3 grupy.

W meczach grupowych rudzianki zremisowały z gospodyniami DELIĄ Atomówkami Łódź 7:7 oraz pokonały najbardziej utytułowany zespół polskiego żeńskiego rugby (6-krotne Mistrzynie Polski) ARKA Gdynia GIRLS 17:12. To pozwoliło naszym dziewczynom awansować do półfinału, gdzie jednak uległy aktualnym i także już tegorocznym Mistrzyniom Polski LECHIA Ladies Gdańsk 5:17. W meczu o trzecie miejsce „Diablicom” ponownie przyszło się zmierzyć z gdyńskimi ARKA Girls, które jednak po raz drugi tego dnia musiały one uznać wyższość dziewczyn z Rudy Śląskiej przegrywając 10:12.

Z resztą dominacja rudzianek w Łodzi dotyczyła nie tylko rugby, bowiem reprezentująca barwy rudzkiego klubu Anna Szkudlarek została wybrana MISS Delia Cosmetics spośród wszystkich uczestniczek turnieju

„Diablice” IGLOO RC Ruda Śląska wystąpiły w składzie: Agata Kamińska, Marta Łabądź, Mariam Sahakyam, Angelika Piekorz, Anna Szkudlarek, Stella Klinner, Agata Ładońska. Bardzo dobrze w roli zmienniczek zaprezentowały się Sabrina Klinner, Urszula Kurcbach (debiut w rozgrywkach) oraz Weronika Staniczek. Trener Aleksander Oleszczuk. Najwięcej punktów dla „Diablic” zdobyły: A. Szkudlarek - 21, St. Klinner -  10, M. Łabądź                         i A. Piekorz po 5.

Łódzki turniej wygrały Tygrysice Sochaczew zwyciężając w finale niepokonane do tej pory w rozgrywkach LECHIA Ladies Gdańsk 21:12.

Przed ostatnim turniejem (27.10. br.) w Gdańsku tabela Mistrzostw Polski wygląda następująco:

1. Lechia Ladies Gdańsk                      48 pkt.

2. Tygrysice Orkan Sochaczew           36 pkt.

3. Diablice Ruda Śląska                        34 pkt.

4. Delia  Atomówki Łódź                      23 pkt.

5. Frogs Ladies Warszawa                   18 pkt.

6. Arka Gdynia Girls                             14 pkt.

7. RC Częstochowa                                7 pkt.

8. Czarne Pruszcz Gdański                   7 pkt.

9. Syrenki Warszawa                              3 pkt.

„Diablice” IGLOO RC mają jeszcze teoretyczne szanse na II miejsce w rywalizacji i srebrny medal, ale tylko pod warunkiem wygrania ostatniego turnieju, co jednak będzie trudne zważywszy na rosnącą z turnieju na turniej dyspozycję sochaczewskich Tygrysic oraz fakt, że zawody odbędą się na boisku broniących tytułu mistrzowskiego gdańszczanek.

Dzień później na tym samym boisku w Łodzi rywalizowali w rozgrywkach Polskiej Ligi Rugby 7 rugbiści IGLOO RC. W IV turnieju PLR7 wzięło udział 8 ekip. W rozgrywkach grupowych IGLOO RC rozpoczęło od nieoczekiwanej porażki z BBRC Łódź 5:7. Porażka dwoma punktami przyszła jednak zasłużenie albowiem rudzianie nie wykorzystali swojej przewagi w pierwszej połowie marnując wiele bardzo dobrze zapowiadających się akcji i gubiąc piłkę w kluczowych momentach. W drugim spotkaniu rudzcy rugbiści spotkali się z faworytem turnieju wicemistrzem Polski Budowlanymi Łódź przegrywając wyraźnie 0:71. Trzeci mecz grupowy przyniósł wreszcie dobrą grę i zwycięstwo nad Fabrykantami Pabianice 33:0.

Niestety porażka z BBRC zadecydowała o tym, że IGLOO zajęło w swojej grupie tylko trzecie miejsce i nie awansowało do półfinałów. Pozostała gra o 5 miejsce, w który zawodnicy z Rudy Śląskiej w pełni się zrehabilitowali wygrywając po niezwykle emocjonującym meczu z wyżej ocenianą warszawską Skrą 21:17 (7:10).

IGLOO RC Ruda Śląska w Łodzi reprezentowali: Krzysztof Jopert (10 pkt.), Mateusz Nowak, Dawid Mańkowski, Marcin Greinert, Mateusz Magner (22 pkt.), Paweł Łętowski (5 pkt.), Paweł Siwula (10 pkt.), Patryk Kołodziej (7 pkt.), Marek Golba (5 pkt.), Rafał Cyroń, Michał Dobrzyński. Trenerzy: Paweł Łętowski i Wojciech Borys.

Turniej Łódź Sevens zdecydowanie wygrali Budowlani Łódź przed Orkanem Sochaczew i Włókniarzem Zgierz.

Aktualna czołówka tabeli Polskiej Ligi Rugby 7:

1.RC Orkan Sochaczew      43 pkt.

2.Lechia Gdańsk                  42 pkt.

3.Budowlani Łódż SA         38 pkt.

4.AZS AWFiS Gdańsk         26 pkt.

5.IGLOO RC Ruda Śląska   22 pkt.

Rugbistom IGLOO do rozegrania w jesiennej części sezonu pozostały jeszcze trzy turnieje – w Nowym Sączu (13.10.), Wrocławiu (28.10) i prestiżowy Liberty Cup w Warszawie (11.11). 

 

Źródło: Igloo Rugby Club Ruda Śląska


Komentarze