Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rugby top non stop

16-05-2019, 16:13 KS Rugby Ruda Śląska

18 maja 2019 r. (sobota) w Rudzie Śląskiej Orzegowie na Burloch Arenie przy   ul. Bytomskiej 15 rozegrany zostanie VII (przedostatni) turniej MISTRZOSTW POLSKI KOBIET RUGBY 7 (siedmioosobowego) sezonu 2018/98. Początek gier eliminacyjnych o godz. 1000, finałów ok. godz. 1400.

Jest to siódmy z ośmiu turniejów rangi mistrzowskiej rozgrywanych w sezonie 2018/19. Mistrzostwa rozgrywane są systemem turniejowym. Cztery turnieje rozgrywane są jesienią, cztery wiosną.

W rudzkim turnieju weźmie udział 8 zespołów kobiecych: gospodynie K. S. Diablice RUGBY Ruda Śląska, Biało-Zielone Ladies Gdańsk (aktualne mistrzynie Polski), Black Roses Poznań, Legia Warszawa, Juvenia Kraków, AZS AWF Warszawa, Miedziowe Lubin i RK Gietrzwałd.

W obecnym sezonie Diablice zajmują czwarte miejsce w tabeli MPK i będą walczyć w pierwszej czwórce mistrzowskiego cyklu (Ekstraliga) o miejsce na podium rudzkiego turnieju z Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk, Black Roses Poznań i Legią Warszawa. W niższej grupie rozgrywek (I Liga) zagrają Juvenia Kraków,  AZS AWF Warszawa, Miedziowe Lubin i RK Gietrzwałd.

Biało-Zielone Ladies Gdańsk śmiało zmierzają po swój 9 z rzędu tytuł Mistrzyń Polski, poznanianki z pewnością będą chciały im to mocno utrudnić. Diablice z kolei mają już tylko matematyczne szanse na brązowy medal, ale stoi przed nimi zadanie obronienia 4 miejsca, co będzie wielkim sukcesem i potwierdzeniem powrotu do krajowej czołówki po kilku słabszych sezonach,

 Zapowiada się emocjonujący turniej

 Na tym nie koniec rugbowych atrakcji na Burloch Arenie. Tuż po zakończeniu turnieju kobiet, czyli ok. godz. 16:00 w towarzyskim meczu rugby piętnastoosobowego męska drużyna rudzkiego klubu, czyli Gryfy zmierzą się z angielskim zespołem YORK RI RUFC.

 

VII TURNIEJ MISTZOSTW POLSKI KOBIET RUGBY 7   1000 - 1530

K.S. RUGBY Ruda Śląska - YORK RI RUFC 1600

18 maja br., sobota

Burloch Arena, Ruda Śląska Orzegów, ul. Bytomska 15


Komentarze