Rudzkie rugby górą

11-11-2012, 18:27 Robert Połzoń

11 listopada okazał się dla rudzkich rugbistów niezwykle dobrym dniem. Na Orzegowskim boisku przy ulicy Bytomskiej 13, pokonali oni Reprezentację Śląska 24:0 (24:0).

Wszystko dziś nam się udało. Zaczynając od pogody poprzez frekwencję i dobrą zabawę. Chcieliśmy zagrać mecz między sobą na zakończenie sezonu. Wysłałem też zaproszenia do drużyn, w których grałem i odpowiedź była zaskakująca, bo pojawiło się około 70 osób. Mogliśmy zagrać fajny mecz w trybie piętnastkowym – tłumaczył Paweł Łętowski, trener rudzian – W reprezentacji Śląska zagrali zawodnicy Czarnych Bytom, AZS AWF Katowice, Bielsko-Biała Rugby Club i Sosnowiec Rugby Club – dodał.

Mimo groźnego rywala rudzcy rugbiści udowodnili, że zgranie i rytm meczowy mogą przynieść sukces. Już pierwsza połowa spotkania ustawiła mecz a także wynik końcowy. W rudzkiej ekipie kolejno punktowali: Greinert (5:0), Łętowski(7:0), Blok (12:0), Łętowski (14:0), Szaciłowski (19:0), Siwula (24:0). Mimo zażartej walki w drugiej połowie żadna z ekip nie zdobyła żadnych punktów.

– To był bardzo fajny mecz i dobra promocja tej dyscypliny. Przede wszystkim w formacji młyna była wyrównana walka. Udało nam się za pomocą formacji ataku przeważyć szalę zwycięstwa na naszą stronę. Zrealizowaliśmy założenia taktyczne i to zdecydowało o wygranej – skomentował Patryk Kołodziej, zawodnik IGLOO Rugby Club Ruda Śląska.