Rudzkie kluby wróciły z Bytomia z medalami

26-06-2022, 22:03 Dawid Kosmalski

Ponad 370 zawodniczek i zawodników wzięło udział w II edycji Pucharu Polski Południowej, wśród których nie zabrakło przedstawicieli Rudy Śląskiej. Zawody odbyły się 11 czerwca w bytomskiej Hali na Skarpie i rozgrywane były w formule BJJ Gi i NoGi.

Wśród najmłodszych w kategorii gi -25 kg brązowy medal wywalczyła Nina Baucz z KTJ MMA Ruda Śląska. Ponadto złoto zdobyła Małgorzata Baucz z Nelson Club w kategorii -57 kg. Nie były to jednak jedyne sukcesy rudzkich klubów. Aż dziewięć medali zdobyli zawodnicy reprezentujący Grizzly Martial Arts. Natan Mokros (U10) zdobył srebro w kategorii -46 kg, Szymon Lis (U14) w kategorii -42 kg brąz, Roger Musioł w kategorii -73 kg zdobył brąz, podobnie jak Maciej Roter (U18) w kategorii +73 kg. Z kolei Dominik Maziarz (senior, niebieski pas) w kategorii 70 kg sięgnął po złoto, Piotr Skorupa (senior, biały pas) w kategorii 67,5 kg zdobył srebro, tak jak Dawid Czerczek (senior, biały pas) w kategorii 73,5 kg), Aleksander Skorupa (senior, biały pas) w kategorii 79,5 kg także sięgnął po srebro, a Adam Jaskolski (senior, biały pas) był trzeci w kategorii wagowej 91,5 kg,

Natomiast wśród zawodników Academii Gorila medale zdobyli: Karol Broda (U16) brąz w kategorii -66 kg, a po złoto w kategorii wagowej 64 kg sięgnął Karol Kuczek (senior, biały pas). W kategorii U16 +66 kg Wojciech Partuś zdobył złoto, Bartosz Cwajna srebro, a Nataniel Mrochem brąz.

Poza tym wśród seniorów (białe pasy, kategoria wagowa 70 kg) srebro zdobył Szymon Pryszcz, a brąz Franciszek Sikora. Wśród kobiet (biały pas, +64 kg) srebrny krążek wywalczyła Wioleta Paszek. W kategorii masters Marcin Loskot (76 kg, niebieski pas), Aleksander Czech (76 kg, purpurowy, brązowy i czarny pas) i Zbigniew Bończuk (biały pas 76 i 73,5 kg) zdobyli złote medale w swoich kategoriach. Poza tym w kategorii 76 kg srebro wywalczył Patryk Warski.

Dwa medale wywalczył Aleksander Woczka. Złoto w NoGi juniorach młodszych, -66 kg oraz w Gi w tej samej kategorii wiekowej i wagowej. Wojciech Woczka natomiast zdobył złot wśród dzieci młodszych (U10) w kategorii wagowej-46 kg. Ponadto w swoich kategoriach zwyciężyli: Antoni Adamus (U18, -60 kg) Marta Król (U18, -63 kg), dziewczynki i Krzysztof Król (mastersi, pas purpurowy, brązowy i czarny, 88,3 kg)

W mastersach poza tym w kategorii wagowej +88,3 (pasy purpurowe, brązowe i czarne) złoto zdobył Krzysztof Bauszek, a brąz Adam Studniarek. Ten sam zawodnik zdobył kolejny brąz w seniorach (purpurowe pasy, kategoria wagowa +88,3 kg). Igor Studniarek natomiast zdobył srebro w juniorach (+73 kg). Ponadto na drugim stopniu podium stanęli: Patryk Bucki (seniorzy, purpurowy pas, 76 kg) i Andrzej Ochman (mastersi, niebieski pas, +88,3 kg).