Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Rudzianki zwycięskie w Pucharze Tymbarku

01-07-2022, 08:40 Dawid Kosmalski

Oliwia Kluk i Antonina Wojdecka, dwie mieszkanki Rudy Śląskiej, zwyciężyły w piłkarskim turnieju dla dzieci „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Dziewczynki są piłkarkami U10 klubu UKKS Katowice.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to rozgrywki ogólnopolskie, które Polski Związek Piłki Nożnej organizuje od 22 lat. Wśród głównych celów turnieju wymienia się między innymi popularyzację aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Ponadto to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Drużyny, które wygrywają podczas etapu ogólnokrajowego rozgrywanym na płycie Stadionu Narodowego, w nagrodę mają okazję uczestniczyć w wielkich wydarzeniach sportowych i zwiedzać najważniejsze areny piłkarskie w Europie.

W przypadku rudzianek droga do zwycięstwa wiodła przez fazę wojewódzką. Następnie 12 czerwca wraz z zespołem rozegrały fazę grupową i pucharową. W pięciu spotkaniach drużyna UKKS strzeliła rywalkom 31 goli, a straciła zaledwie dwie. W finale natomiast katowicka drużyna pewnie pokonała Ślęzę Wrocław 6:3 i tym samym obroniła tytuł w kategorii U10 zdobyty w poprzedniej edycji turnieju. Antonina Wojdecka w finale wystąpiła w bramce, a Oliwia Kluk w polu. – Zawodniczkom towarzyszyło dużo emocji, bo był to ich pierwszy występ na Stadionie Narodowym – wcześniej miały okazję grać na Stadionie Śląskim. Na szczęście strach ich nie sparaliżował. Pewnie wyszły na boisko i drużyna bardzo dobrze zagrała – mówi Krzysztof Wojdecki, tata Antoniny. Zgodnie z zasadami turnieju dziewczynki w sześcioosobowych zespołach grały mecze 2x10 minut.


Komentarze