Rudzianki z medalami Mistrzostw Polski

06-07-2022, 10:36 Dawid Kosmalski

W dniach 25-26.06 w Nieporęcie nad Jeziorem Zegrzyńskim odbyły się Mistrzostwa Polski w Śródlądowym Ratownictwie Wodnym. Wśród medalistów nie zabrakło zawodniczek z WOPR Ruda Śląska.

W konkurencji akcja z pasem brąz w kategorii open zdobył zespół w składzie Aneta Drabik, Natalia Pasek, Marta Skudlik i Kinga Szczembara. Ponadto w garmin rescue hero Aneta Drabik zdobyła złoto w kategorii junior i srebro w kategorii open, a Natalia Pasek srebro oraz brąz. W rywalizacji bieg-pływanie-bieg Aneta Drabik i Natalia Pasek zajęły identyczne lokaty w obu kategoriach, a do tego Kinga Szczembara zdobyła 3. miejsce w kategorii junior. W przypadku wyścigów na deskach ratowniczych Aneta Drabik ponownie zajęła pierwsze (kat. junior) i drugie (kat. open) miejsce, Natalia Pasek drugie oraz trzecie, a Kinga Szczembara trzecie (tylko kat. junior). Natomiast w konkurencji flagi plażowe Natalia Pasek zwyciężyła w dwóch kategoriach (junior i open), a w kategorii junior Aneta Drabik zdobyła srebro, zaś Kinga Szczembara brąz.

W klasyfikacji generalnej w kategorii junior podium zajęły zawodniczki WOPR-u: 1. miejsce dla Anety Drabik, drugie dla Natalii Pasek, a trzecie dla Kingi Szczembary. W klasyfikacji open Drabik była ostatecznie druga, a Pasek trzecia.