Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Rudzianki walczą o tytuł

14-05-2012, 11:24 Arkadiusz Kudela

Rudzianki walczą o tytuł

 

Drugie miejsce zajęły Diablice Igloo Rugby Club Ruda Śląska w drugim turnieju Mistrzostw Polski kobiet w rugby 7.

 

 

W Rudzie Śląskiej – Orzegowie, gdzie odbywał się turniej prócz gospodyń wystartowało sześć ekip: Mario Ladies Lechia Gdańsk (broniące tytułu Mistrzyń Polski), Ladies Frogs Warszawa, Atomówki Delia Łódź, Tygrysice Sochaczew, Arka Gdynia Girls i Rugby Club Częstochowa.

 

Rudzkie rugbistki jak burza przeszły przez fazę grupową wygrywając z RC Częstochowa 30:0, Tygrysicami 25:0 i Arką 34:5. W każdym z rozegranych spotkań dominowały zdecydowanie na boisku, prezentując bardzo dobrą grę w obronie, nieustannie wywierając presję na rywalkach oraz z rozmachem atakując.

 

Półfinały nieoczekiwanie nie przyniosły spodziewanych emocji, gdyż faworyzowane gdańszczanki i rudzianki wyraźnie te mecze wygrały, a rywalki opór stawiały tylko do przerwy.

 

Do finału rudzianki przystąpiły nieco spięte stawką meczu i oczekiwaniami zgromadzonych sympatyków. Gdańszczanki natomiast wspięły się na wyżyny swoich umiejętności i w zasadzie od kopu rozpoczynającego mecz przejęły inicjatywę. Pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 14:0 dla Ladies. Druga połowa przebiegała podobnie. Gdańszczanki atakowały, Diablice lepiej broniły, ale presja i napór atakujących mistrzyń Polski raz jeszcze pozwolił im zdobyć punkty.

 

Finał ostatecznie zakończył się wynikiem 19:0 dla Mario Ladies. - Bardzo dobra gra w meczach grupowych oraz w półfinale dawały nadzieję na odniesienie sukcesu w finale. Jednakże Ladies już na początku meczu odarły nas z marzeń. Mocne rozpoczęcie i bardzo twarda obrona uniemożliwiły moim zawodniczkom rozwinięcie skrzydeł i gry takiej jaką lubią, czyli otwartej, ofensywnej. Po raz kolejny w finale przeciwko Lechii dajemy sobie narzucić styl gry przeciwnika, gry twardej, obfitującej w „wbicia” i przegrupowania, a przy tym jednocześnie bardzo spokojnej i wykalkulowanej. Diablice przyjęły taka grę, zagrały twarde rugby, jednak 3 błędy zadecydowały o wyniku finałowej potyczki. Widać że to jeszcze nie był nasz dzień - powiedział po turnieju trener Diablic, Aleksander Oleszczuk.

 

 

Zawody w Rudzie Śląskiej były drugim turniejem mistrzowskim w tym sezonie. Po dotychczasowych turniejach wykrystalizowała się dwójka liderów: Lechia Gdańsk i Diablice. Najprawdopodobniej między nimi rozstrzygnie się rywalizacja o tytuł, w chwili obecnej zdecydowanym liderem są gdańszczanki.

 


 

 DIABLICE IGLOO RUGBY CLUB Ruda Śląska wystąpiły w składzie: Patrycja Bober, Agata Kamińska, Stella Klinner, Sabrina Klinner, Mata Łabądź, Sylwia Łuksik, Angelika Piekorz, Mariam Sahakyan, Anna Szkudlarek.


Foto:  DIABLICE IGLOO RUGBY CLUB Ruda Śląska


Komentarze


14-05-2012, 16:15
kibic rugby napisał(a):

Brawo organizatorzy turnieju-wzorowa slaska organizacja turnieju ! Brawo Diablice za piekna gre,wzorowa taktyke,ambicje i wole walki ! To wspaniala reklama tej pieknej,czystej sportowo dyscypliny,wspaniala reklama Rudy Slaskiwej w kraju ! Jako kibicowi milo mi bylo sluchac komplementow zawodniczek zespolow z Warszawy,Gdanska o turnieju pomimo zlej pogody,wspanialej opinii o turnieju 2 trenerow rugby,w tym Kadry Narodowej. W przyszlosci taki Turniej o mistrzostwo Polski powinien sie odbywac na duzym,ladnym stadionie w Rudzie Slaskiej !