Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Rudzianki mistrzyniami Polski!

20-06-2024, 17:26 Dawid Kosmalski

 

Drużyna młodziczek SPR-u Grunwald Ruda Śląska zwyciężyła w mistrzostwach Polski w piłce ręcznej plażowej! Rudzianki prowadzone przez Kamila Zawadę i Sabrinę Henisz wywalczyły tytuł podczas turnieju finałowego, który w dniach 15-16 czerwca odbył się w Głuchołazach.

Nim jednak SPR mógł wystąpić w województwie opolskim, nasze zawodniczki musiały przejść przez eliminacje. Te najpierw odbyły się w Bielsku-Białej, gdzie wystąpiły dwie drużyny Grunwaldu - obie awansowały dalej, do półfinału eliminacji w Kątach Wrocławskich. Jednak do dalszej gry przebił się już tylko jeden zespół “Zielonych”.

W Głuchołazach młode szczypiornistki Grunwaldu zagrały na początek w cztero-zespołowej grupie, w której najpierw pokonały MKS Brodnica 2:0 (20:8, 16:14), potem SPR Purina Kąty Wrocławskie 2:0 (20:16, 16:12) i ChKS Łódź - również 2:0 (24:14, 16:8). W półfinale “Zielone” bardzo pewnie wygrały z Samborem Tczew 2:0 (24:8, 16:6), co dało przepustkę do wielkiego finału. W nim ponownie stanęły naprzeciw SPR-u Purina Kąty Wrocławskie i ponownie pokazały swoją wyższość, wygrywając 2:0 - w obu połowach meczu wyniki brzmiały 20:13 i 23:13, co dało rudziankom tytuł mistrzowski. 

Zgodnie z zasadami piłki ręcznej plażowej, drużyny otrzymują po punkcie za wygranie jednej połowy meczu. Gdy padnie remis 1:1, to o rozstrzygnięciu decyduje seria rzutów „sam na sam” z bramkarzem. Zawodniczki SPR-u nie potrzebowały jednak ani razu dodatkowych rzutów, bo wszystkie swoje spotkania wygrały 2:0. To nie tylko ogromny sukces, ale także rehabilitacja za poprzedni rok, kiedy to drużyna młodziczek zajęła w finałowych rozgrywkach ósme miejsce, przegrywając wszystkie spotkania właśnie po serii dodatkowych rzutów.


Komentarze