Rudzianie z medalami

22-12-2014, 11:52 Robert Połzoń

VI ZMP w Ratownictwie Wodnym

W ubiegły weekend (20.-21.12.2014r.) w Nowej Rudzie odbyły się VI Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Do rywalizacji w ten przedświąteczny weekend stanęło niemal 170 zawodników z całego kraju. Oddział Śląskiego WOPR reprezentowało 22 ratowników w tym 9 z Rudy Śląskiej: Weronika Majewska, Marta Skudlik, Magdalena Skudlik, Anna Nocoń, Sandra Konopka, Aleksandra Spodzieja, Cezary Ksiądz, Klaudiusz Matura i Mateusz Płonka.

Zawodnicy ze Śląska trzeci rok z rzędu zdobyli tytuł Drużynowego Mistrza Polski (1 miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet i 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn).

Zdecydowanie dużą rolę w tym zwycięstwie odegrały dziewczyny z naszego oddziału, które w sumie zdobyły 22 medale (Śląskie WOPR - 32 krążki).

Najwięcej medali przywiozła Anna Nocoń, która jako jedyna z reprezentacji Śląskiego WOPR  stawała na podium w dwóch kategoriach wiekowych: Junior oraz OPEN. Anna zdobyła aż 12 medali, w tym 2 w konkurencjach sztafetowych (9 złotych, 2 srebrne, 1 brązowy ).
Kolejną  multimedalistką została Magdalena Skudlik -Junior Młodszy-, która  wróciła z 6 medalami (2 złote, 4 brązowe). Dwa z nich Magda również wywalczyła w sztafetach.
Czterema krążkami może pochwalić się Marta Skudlik –Młodzik- (1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy), 3 zdobyła w konkurencjach indywidualnych, 1 w sztafecie.
Brązowy medal zdobyła również Weronika Majewska - Młodzik. Pozostałe osiągnięcia tej zawodniczki to: 4. 100m ratowanie manekina w płetwach, 2 x 6. Miejsce: 50m holowanie manekina, rzut liną.

Ponadto rudzkie ratowniczki  pobiły cztery rekordy polski:
Rekord Polski Młodzików 100m ratowanie manekina w płetwach (1:11,79) to zasługa Marty Skudlik.
RP Juniorów :
- 100m ratownik (1:04,37) należy od teraz do Anny Nocoń
- 4 x 25m holowanie manekina (1:43,57) Marta Skudlik (sztafeta)
- 4 x 50m z pasem (1:53,72) Magdalena Skudlik i Anna Nocoń (sztafeta)

Pozostałe medale naszych zawodników to osiągnięcia Klaudiusza Matura – Junior - (1 złoty, 1 brązowy) i Cezarego Ksiądz (1 brązowy).

Miejsca w pierwszej 10 zawodów wielokrotnie zajmowała Aleksandra Spodzieja  (OPEN):
3 x 4. Miejsce w konkurencjach: 200m super ratownik, sztafeta 4x25m holowanie manekina, sztafeta 4x50m z pasem (dwukrotnie zawodniczce do medalu zabrakło 0,07 sekundy ), 5. 100m ratowanie manekina w płetwach, 6. 100m ratownik, 9. 100m ratowanie kombinowane.

Pozostali reprezentanci z naszego miasta – Sandra Konopka i Mateusz Płonka wielokrotnie poprawiali swoje rekordy życiowe i zajmowali satysfakcjonujące ich miejsca.
Wyniki te dobrze rokują na przyszłość. Teraz długo wyczekiwana przerwa świąteczna i od stycznia bierzemy się do pracy, by w przyszły rok był równie owocny, a trener – Mateusz Niegot zadowolony