Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Rudzianie powołani do kadry na MŚ

14-11-2022, 14:32 Dawid Kosmalski

Dwóch zawodników urodzonych w Rudzie Śląskiej, Kamil Grabara i Jakub Kamiński, zostali powołani przez Czesława Michniewicza do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Jakub Kamiński do tej rozegrał w reprezentacji trzy spotkania i jako jeden z obiecujących piłkarzy młodego pokolenia otrzymał powołanie do kadry m.in. z uwagi na regularne występy w swoim klubie. Kamiński latem przeszedł z Lecha Poznań do VfL Wolfsburg. W niemieckiej drużynie dotychczas rozegrał 15 spotkań. Debiutanckiego gola zdobył w spotkaniu Pucharu Niemiec.

Kamil Grabara natomiast początkowo nie znalazł się na liście powołanych. W niedzielę (13.11) poważnej kontuzji doznał bramkarz Spezii, Bartłomiej Drągowski, co wykluczyło go z udziału w mundialu. W jego miejsce do Kataru poleci właśnie Grabara. Wychowanek Wawelu Wirek do tej pory rozegrał jedno spotkanie w drużynie narodowej (1 czerwca 2022 r. z Walią w Lidze Narodów). Obecnie występuje w FC Kopenhadze, z którą w poprzednim sezonie zdobył Mistrzostwo Danii.

Foto: Pixabay

 


Komentarze