Rudzianie najlepsi

27-10-2013, 12:33 Sandra Hajduk

25 i 26 października w Hali MOSiR-u w Nowym Bytomiu rozegrany został XXII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. Ryszarda Dworoka.

Tegoroczny edycja należała do wyjątkowych ponieważ, była okazją do podziękowania za 50 lat pracy trenerskiej niezwykle zasłużonemu trenerowi, który przyczynił się z pewnością do podniesienia poziomu rudzkich i polskich zapasów. Trenerem tym jest szkoleniowiec KS Pogoń Ruda śląska Bruno Frank.

Polski Związek Zapaśniczy odznaczył Brunona Franka Złotą Gwiazdą PZZ, były również gratulacje i podziękowania od władz Miasta Ruda Śląska przekazane przez Prezydent Grażynę Dziedzic oraz wyrazy szacunku składane przez działaczy, trenerów i zawodników śląskich klubów zapaśniczych.

W tegorocznej edycji turnieju uczestniczyło 102 zawodników z 18 klubów, w tym dwie ekipy zagraniczne z Czech i Słowacji. Do rywalizacji w obu zapaśniczych stylach stanęło wielu utytułowanych zawodników, medalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, uczestników Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Kadetów, co miało olbrzymi wpływ na bardzo wysoki poziom zmagań. W konfrontacji z czołówką krajową bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy rudzkich klubów, w klasyfikacji klubowej w stylu klasycznym KS Pogoń Ruda Śląska uplasowała się na drugim miejscu, natomiast rywalizację wolniaków zdecydowanie wygrała rudzka Slavia.

Złoci:
Dominik Maczan 42 kg, Krzysztof Kaliski 50 kg, Tomasz Kitel 54 kg, Rafał Danisz 58 kg, Patryk Zawada 85 kg
Srebrni:
Dominik Dziewior 42 kg, Jacek Kupniewski 46 kg, Piotr Kaproń 58 kg, Dawid Grygiel 100 kg
Brązowi:
Edwin Krawczyk, Kewin Matusik obaj 46 kg, Grzegorz Twardowski 50 kg, Dawid Strzałka 54 kg, Korneliusz Janeczko 76 kg,

Źródło: ZKS SLAVIA Ruda Śląska