Rudzianie na Mistrzostwach Polski

06-03-2023, 13:32 Dawid Kosmalski

W Poznaniu w dniach 25-26 lutego odbyły się Mistrzostwa Polski No Gi. Z trzynastej edycji turnieju do Rudy Śląskiej trafi ły cztery medale.

Dwa z nich zdobyła Małgorzata Baucz z Nelson Clubu, która wystartowała w dwóch kategoriach wiekowych. W juniorkach (kategoria wagowa 58,5 kg) zajęła trzecie miejsce, natomiast w walkach seniorek (białe pasy, kat. wag. 56,5 kg) zdobyła srebrny medal, uznając jedynie wyższość Małgorzaty Okoń z Forca Brava Opole. Ponadto brązowy krążek w kategorii masters 1 (brązowe pasy, kat. wag. 91,5 kg) zdobył Denis Sekura z Rudzkiego Centrum Atletyki, podobnie jak Krzysztof Mika z Grizzly Martial Arts, który także stanął na trzecim stopniu podium w kategorii adult (pasy niebieskie, kat. wag. 79,5 kg).