Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rudzcy policjanci najlepsi

15-11-2017, 12:50 KMP Ruda Śląska

Drużyna policjantów z Rudy Śląskiej okazała się najlepsza podczas Wojewódzkich Mistrzostw policji w Halowej Piłce Nożnej. W zawodach zorganizowanych w Siemianowicach Śląskich wystartowało 28 drużyn,  z których najlepszą okazała się właśnie rudzka reprezentacja. Zawodnicy zwycięskiego teamu zdobyli także tytuły najlepszego bramkarza oraz strzelca.

Eliminacje do Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Halowej Piłce Nożnej odbywały się systemem „każdy z każdym". Mecze rozgrywano w 8 grupach, a do dalszych gier awansowały drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsca w swojej grupie. Właśnie te zespoły w dniach 6, 7 i 10 listopada na hali sportowej „Michał” w Siemianowicach Śląskich walczyły o tytuł mistrza. Gra była naprawdę na wysokim poziome, a co najważniejsze – przebiegała w duchu fair play.

Pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja z Komendy Miejskiej Policji z Rudy Śląskiej, drugie miejsce zajęli policjanci z Gliwic, a trzecie ze Świętochłowic. Na kolejnym miejscu uplasowali się mundurowi z katowickiego oddziału prewencji policji, a za nimi zespoły z Chorzowa, Rybnika, Będzina i Siemianowic Śląskich.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Daniel Pietrycha z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, który otrzymał statuetkę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Pana Rafała Piecha. Tytuł najlepszego strzelca trafił z kolei do zawodnika z Rudy Śląskiej Konrada Ziółkowskiego, a jego drużynowy kolega Artur Stanke został najlepszym bramkarzem.

Dyplomy oraz puchary wręczył zawodnikom I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn, Komendant Miejski Policji w Siemianowicach Śląskich mł. insp. Dariusz Kopeć oraz Sekretarz Miasta Pan Adam Skowronek.;Organizatorem Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Piłce Halowej był Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Patronat nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach oraz Prezydent Miasta Siemianowice.


Komentarze