Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rudzcy Mastersi niepokonani

01-06-2018, 13:08 Agnieszka Lewko

Dwie rudzkie drużyny  pokazały na co je stać podczas Mistrzostw Polski Masters 2018 w piłce ręcznej.   Największym sukcesem okazało się Mistrzostwo Polski Masters w kategorii Mężczyźni +35 zdobyte przez Grunwald Halemba Oldboys Team, którzy pokonali w finale po rzutach karnych zespół Warszawianka Masters. Drugie miejsce w kategorii Kobiety +33 zdobyły zawodniczki rudzkiej „Zgody”.

- Trzy dni trwała nasza wyprawa do Kalisza po złoty medal. Po raz pierwszy mamy  męską drużynę w tej kategorii, która od razu stanęła na najwyższym podium tej imprezy. Droga do sukcesu była jednak długa  i wyboista - komentował Łukasz Wodarski, kapitan drużyny i prezes SPR-u Grunwald Ruda Śląska.

Początek turnieju zaczął się dobrze dla rudzian, którzy pokonali kolejno zespół ze Świdnicy 13:6  i Ostrowa Wielkopolskiego 9:7. Do wyjścia z grupy potrzebny był co najmniej remis z silnym zespołem z Tarnowa na czele z Wojciechem Zydroniem. Tak właśnie się stało. Remis 11:11 i zwycięstwo w rzutach karnych otwarło im drogę do półfinału.  - W meczu półfinałowym przyszło rudzkim oldbojom zagrać z silnym zespołem ChKS Łódź. Długo wynik w tym meczu był sprawą otwartą. Dopiero w końcówce spotkania dobra gra w obronie pozwoliła uruchomić zabójcze dla rywala kontry i tak zameldowaliśmy się w finale, gdzie czekała już faworyzowana Warszawianka - dodał Łukasz Wodarski.

Już sam początek finałowej rozgrywki pokazał, że to będzie arcytrudny mecz, ale żadna z drużyn nie odpuszczała w grze obronnej, stąd niski wynik 2:1 do przerwy dla stołecznej drużyny. Po zmianie stron obraz gry nie ulegał zmianie i dopiero pod koniec kapitalna postawa bramkarza i obrony pozwoliły wyprowadzić kontrataki i wyjście na prowadzenie 5:4, a do końca spotkania pozostały sekundy. - To ile dobrego w obronie zrobił Adam Wodarski w tym meczu, postanowił popsuć na dosłownie 2 sekundy przed końcem finału. Grając na podwyższonej adrenalinie sfaulował przy rzucie ze skrzydła rywala i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Przybylski. Przyszła pora na karne, które długo zostaną w pamięci zawodników z Halemby  i kibiców w Kaliszu albowiem zarówno skuteczność naszych rzucających, jak i naszego bramkarza wyniosła sto procent - zaznaczył Łukasz Wodarski.

Paweł Smagór został wyróżniony jako najlepszy bramkarz imprezy oraz otrzymał nagrodę fair play.

Grunwald Halemba Oldboy Team

Bramkarze: Zbigniew Modrzyk, Paweł Smagór - Paweł Smoła, Przemysław Pietraszewski, Rafał Wiewióra, Rafał Sobierański, Piotr Adach, Marek Glita, Krzysztof Bednarczyk, Szymon Trzeciok, Adam Wodarski, Łukasz Wodarski

Równie dobrze zmagania w turnieju rozpoczęły szczypiornistki Zgoda Ruda Śląska Masters, które w fazie grupowej rozegrały cztery spotkania wygrywając odpowiednio z MKS PM Tarnów 9:7, KPR Jelenia Góra Masters 11:5 oraz po rzutach karnych z Pogonią Szczecin (8:8). Jedynej porażki szczypiornistki Zgody doznały w starciu z Zagłębiem Lubin Masters 5:9.

W półfinale Zgoda Ruda Śląska nieznacznie pokonała Skrę Warszzawa 7:6, a w finale ulegli Victoria Team 4:7 i tym samym zostały wicemistrzani Polski Masters. Mecz finałowy okazał się niezwykle zacięta potyczką i tylko drobne błędy w końcówce zadecydowały o tym, że oldbojki z Rudy Śląskiej wyjechały z Kalisza tylko ze srebrnym medalem. Najlepszą bramkarką turnieju została wybrana Katarzyna Łakomska, która w trakcie całego turnieju prezentowała bardzo wysoki poziom gry.

Zgoda Ruda Śląska

Bramkarze: Katarzyna Łakomska – Stella Kubiczek, Joanna Bogusz, Agnieszka Krawiec, Sabina Pyka, Iwona Pyzik, Małgorzata Krzyminska, Marta Grząślewicz, Dagmara Rzenno, Ilona Paluch, Wioletta Krych, Małgorzata Aftyka. 


Komentarze