Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rudzcy łucznicy mistrzami Śląska

07-10-2020, 11:50 UKS Grot Ruda Śląska

Natalia Lepa i Adrian Szłapak zostali Mistrzami Śląska 2020. W tegorocznych zawodach wzięło udział dziesięciu reprezentantów: ośmioro kadetów w kategorii łuków klasycznych i dwóch seniorów w kategorii łuków bloczkowych. Zarówno klasycy jak i bloczkowcy strzelali dwie rundy kwalifikacyjne , łuki klasyczne z 60 metrów, bloczki zaś z 50 metrów.

Wyniki kwalifikacji były jednocześnie wynikami IX Klubowego Turnieju Łuczniczego LKS Tempo Stolarzowice. Wśród kadetek pewnie zwyciężyła Natalia Lepa, strzelając swój nowy rekord życiowy (609 pkt) - tym cenniejszy, bo strzelony w trudnych warunkach pogodowych, przy silnym wietrze.Wśród kadetów najlepszy okazał się Jakub Sroka (589 pkt). W kategorii bloczków zwyciężył również zawodnik UKS Grot- Rafał Sporek. W ramach klasyfikacji Mistrzostw Śląska rozegrano rundę eliminacyjną. Pojedynki przyniosły pewne ciekawe przetasowania i były nie lada sprawdzianem mocnej psychiki i umiejętności strzelania przy silnym wietrze.

Mistrzynią Śląska została Natalia Lepa, która obroniła ubiegłoroczny tytuł. Natalia pokonała w finale klubową koleżankę: Dominikę Ratyńską - obecną wicemistrzynię Śląska. Dramatyczny przebieg miał pojedynek o 3 miejsce, w którym spotkały się Dominika Brzezina i Marta Zielińska. Dziewczęta doprowadziły do remisu 5:5 i o zwycięstwie musiał decydować baraż, w którym obie strzeliły po 7-mce, ale siódemka Dominiki była o 1mm bliżej centrum tarczy i przyniosła jej tytuł II Wicemistrzyni Śląska. Marta natomiast musiała zadowolić się 4 miejscem, ale została też brązową medalistką z kwalifikacji. Wśród kadetów Mistrzem Śląska został Adrian Szłapak pokonując w finale ubiegłorocznego mistrza - Jakuba Srokę. W pojedynku o 3 miejsce zwyciężył Paweł Korzonek pokonując klubowego kolegę Mateusza Synowca. Wielką niespodziankę w kategorii bloczków sprawił debiutant - Dominik Balint, pokonując w drodze do finału zwycięzcę kwalifikacji - Rafał Sporka (obaj UKS Grot). Dominik w finale nie strzelał już tak dobrze, ale tytuł Wicemistrza Śląska na pierwszych zawodach to świetny wynik! Rafał na osłodę wygrał strzelanie specjalne, rozgrywane wśród zwycięzców kwalifikacji i zdobył tegoroczny, honorowy tytuł Wilhelma Tella.

 

Wyniki rudzkich zawodników


IX Klubowy Turniej Łuczniczy:


Kadetki:
1 miejsce - Natalia Lepa 609 pkt
2 miejsce - Dominika Ratyńska 552 pkt
3 miejsce - Marta Zielińska 534 pkt
4 miejsce - Dominika Brzezina 384 pkt

Kadeci:
1 miejsce - Jakub Sroka 589 pkt
2 miejsce - Paweł Korzonek 551 pkt
3 miejsce - Adrian Szłapak 527 pkt
4 miejsce - Mateusz Synowiec 423 pkt
łuki bloczkowe:
1 miejsce - Rafał Sporek
4 miejsce- Dominik Balint

 

II Mistrzostwa Śląska w Łucznictwie:

Kadetki:
Natalia Lepa - Mistrzyni Śląska 2020
Dominika Ratyńska - Wicemistrzyni Śląska 2020
Dominika Brzezina - II Wicemistrzyni Śląska 2020
Marta Zielińska - 4 miejsce

Kadeci:
Adrian Szłapak - Mistrz Śląska 2020
Jakub Sroka - Wicemistrz Śląska 2020
Paweł Korzonek - II Wicemistrz Śląska 2020
Mateusz Synowiec - 4 miejsce
łuki bloczkowe:
Dominik Balint - Wicemistrz Śląska 2020
Rafał Sporek - 4 miejsce


Komentarze