Rozgromili Gwiazdę

11-11-2012, 08:42 Sandra Hajduk

Red Devils Chojnice - Gwiazda Ruda Śląska 9:1 (3:0)

Początek spotkania nie zapowiadał aż takiego pogromu. Rudzianie chcieli zagrać odważnie, jednak w dużym stopniu uniemożliwiał im to zastosowany przez gospodarzy pressing. W czwartej minucie prowadzenie objęły Czerwone Diabły – z bliskiej odległości Adama Widucha pokonał dobijając strzał Dariusz Pieczyński. W 13 minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Kriezel, który wykorzystał asystę Łukasza Sobańskiego. Przed przerwą gospodarze zdołali strzelić jeszcze jedną bramkę – po sprytnie rozegranym rzucie wolnym piłkę w bramce umieścił Łukasz Pieczyński.

W 25 minucie w sytuacji sam na sam Widucha pokonał Dominik Solecki, zdobywając tym samym czwartego gola dla gospodarzy. Od tego momentu rudzianie postawili na grę z lotnym bramkarzem, nie przyniosło to jednak oczekiwanych efektów, a wręcz pogorszyło sytuację Gwiazdy. Najpierw do pustej bramki trafił Łukasz Sobański, później tego samego dokonali jeszcze: Łukasz Pieczyński, Mihail Sundeev, Jakub Mączkowski i jeszcze raz Łukasz Sobański. Honorową ramkę dla Gwiazdy strzelił w 39 minucie Michał Słonina, umieszczając piłkę w pustej bramce gospodarzy. Mecz zakończył się bolesną porażką Gwiazdy 9:1.

Gwiazda Ruda Śląska: Widuch, Mężyk, Bugański, Działach, Jonczyk, Hewlik, Łuszczek, Omylak, Piasecki, Zabłocki, Siadul, Słonina.

Trener: Kamil Guliński