Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rolkarze opanowali miasto

10-07-2017, 08:47 Agnieszka Lewko

Około 300 miłośników jazdy na rolkach wzięło udział w Nightskatingu, czyli wieczornym przejeździe na rolkach ulicami Rudy Śląskiej. Uczestnicy imprezy wyruszyli z rynku w Nowym Bytomiu i dojechali aż na Burloch Arenę w Orzegowie, gdzie mieli krótką przerwę, a następnie znowu udali się na miejsce startu.

 - Super się jechało, w Rudzie zawsze jeździ się super i żadne „górki”, które pojawiły się na naszej drodze nie były straszne. Wielu uczestników, którzy biorą udział w każdym „nightskatingu” cenią sobie właśnie tego typu wyzwania, jak „górki” i „zjazdy”, ostre zakręty na trasie - zaznaczył Paweł Komosa, organizator wydarzenia. - Udział w tej imprezie gwarantuje niezapomniane wrażenia, ponieważ to praktycznie niepowtarzalna okazja, żeby przejechać się na rolkach głównymi ulicami miasta w bezpiecznych warunkach. Chcemy także, żeby tę imprezę pozytywnie odebrało jak najwięcej mieszkańców i coraz więcej ludzi dołączyło do nas i zobaczyło, że jazda na rolkach to naprawdę świetna sprawa i sposób na aktywne spędzenie czasu - dodał.

Trasa Nightskatingu w Rudzie Śląskiej poprowadzona została ulicami: Ofiar Katynia, Objazdową, Hallera, Niedurnego, Asfaltową, Droga do Lipin, Pawła, Starą, Joanny, Hlonda, Grunwaldzką i dalej Bytomską na Burloch Arenę.  Z kolei na rynek uczestnicy powrócili  ulicami: Bytomską, Grunwaldzką, Hlonda, Orzegowską, Matejki, Piastowską, Wolności, 1 Maja, Czarnoleśną, Objazdową, Markowej, Damrota.


Komentarze