Rokitnica pokonana

28-04-2023, 14:18 Dawid Kosmalski

SPR Grunwald wygrał w swoim ostatnim spotkaniu na własnej hali z UKS-em 31 Rokitnica. Rudzianie pokonali zespół z Zabrza 32:28 (14:15).

Od pierwszych minut mieliśmy do czynienia z bardzo wyrównanym spotkaniem, w którym żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie istotnej przewagi. Goście w tej fazie meczu gorzej wykonywali rzuty karne (trzy pomyłki), natomiast obie drużyny nie były zadowolone z sędziowania.

Obraz gry w drugiej połowie w początkowych momentach nie uległ zmianie. Dopiero w 15. minucie drugiej połowy bramkarz gości Bartosz Szczepanik dwukrotnie świetnie interweniował, co początkowo mogło się wydawać punktem zwrotnym dla zabrzan. W tym momencie jeszcze prowadzili, ale SPR włączył piąty bieg i dzięki sześciu celnym rzutom z rzędu wyszedł na cztery bramki prowadzenia. Owe pięć minut świetnej gry zadecydowało o ostatecznym zwycięstwie drużyny Adreia Khapala.

SPR Grunwald Ruda Śląska – UKS 31 Rokitnica Zabrze 32:28 (14:15)
SPR: Błaś, Skutela (1 bramka), Szczelaszczyk – Kwolek (2), Niedźwiecki (4), Misiak (2), Wolnic (3), Kurełek (7), Mauer (6), Ząbczyński (4), Sekuła, Matuszewski (3).
Trener: Andrei Khapal
UKS 31: Szczepanik, Bartczyński – Dęga (5), Ziemba, Jałowiecki (7), Kawecki (4), Gibuła, Gęsiarz (2), Jasiewicz, Wojtynek, Kapłon (2), Poloczek (3), Bomba (3), Kolanek (2).
Trener: Gerard Kukowka