Remisowy sparing Grunwaldu

24-02-2021, 12:48 GKS Grunwald Ruda Śląska

Remisem 2:2 zakończyło się weekendowe sparingowe spotkanie GKS-u Grunwald Ruda Śląska z Górnikiem Sosonowiec. Podczas wyjazdowego sparingu na sztucznym boisku zawodnicy z Halemby zmierzyli się z piłkarzami grającymi w klasie A.

Spotkanie już na początku zapowiadało się dobrze dla zawodników Grunwaldu, ponieważ w w 4. minucie Dariusz Kot przejął zagraną przez obrońcę Górnika piłkę i w sytuacji sam na sam strzelił centymetry obok dalszego słupka. Ale w odpowiedzi gospodarze byli bliscy otwarcia wyniku. Napastnik Górnika wykorzystał nieporozumienie stoperów Grunwaldu i wyszedł sam na sam z Erykiem Lomanią. Zawodnik tak długo zbierał się do oddania strzału, że Patryk Sobstyl przeszkodził mu i piłka padła łupem bramkarza. Zkolei w 9. minucie w pole karne zapędził się Jakub Kubica, a bramkarz sparował jego strzał na róg. Po chwili bramkarz miejscowych również odbił piłkę po strzale Krzysztofa Maciaszka z rzutu wolnego. W kolejnej akcji Grunwaldu Michał Kowalczyk z pierwszej piłki wymienił podanie z Dawidem Ogłozą i uderzył tuż obok dalszego słupka. A kilka minut później, po zagraniu Krzysztofa Maciaszka, „Kowal” przerzucił sobie piłkę zza pleców podeszwą i uderzył ponownie obok słupka. Mimo to, w 19. minucie spotkania Grunwald wyszedł na prowadzenie. Jakub Wojtaczka z własnej połowy zagrał do Dariusza Kota, ten przerzucił piłkę do Dawida Ogłozy za plecy obrońców i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. Później już to przeciwnicy wyszli na prowadzenie. W 30. minucie po wolnym piłkę zmierzającą w kierunku bramki wybił głową Kamil Skorupa. A po dośrodkowaniu na długi słupek zawodnika Górnika uprzedził Eryk Lomania, a strzał z wolnego przeszedł nad bramką. W 45. Minucie sparingu Dawid Ogłoza miał szansę, ale jego strzał zablokował na róg obrońca. Pierwsza połowa zakończyła się pfrzewagą Grunwaldu.

Natomiast drugą część spotkania sosnowiczanie rozpoczęli od strzału zza szesnastki nad bramką, a w 51. minucie Grunwald podwyższył prowadzenie. Kamil Skorupa przejął piłkę na połowie przeciwników, wpadł w pole karne i został sfaulowany. Jedenastkę na gola zamienił Dariusz Kot. Z kolei ilkadziesiąt sekund później sprytny strzał z rzutu wolnego Dawida Skorupy przeszedł obok słupka. W 59. minucie akcję lewą stroną przeprowadził Kamil Skorupa, dograł do Dawida Ogłozy, który strzelił obok słupka. Po chwili gospdoarze złapali kontakt. Zawodnik Górnika Sosnowiec uciekł prawą stroną, odegrał na 15. metr do kolegi i piłka od Patryka Sobstyla po rykoszecie wpadła do siatki. Na tym jednak nie koniec emocji. W 67. minucie sosnowiczanie przeprowadzili szybką akcję i piłka minimalnie nie trafiła celu, ale w siatce znalazła się w 78. minucie. Po krótko rozegranym wolnym piłka odbiła się od Damiana Poprawy i zmyliła Rafała Grygiela. W końcówce oba zespoły miały po dwie szanse – z Grunwaldu Michał Tałady (obrońca wybił głową) i zawodnik testowany (strzał obok bramki).

Górnik Sosnowiec 2:2 Grunwald Ruda Śląska (0:1)

0:1 Ogłoza, 19 min – po podaniu Kota
0:2 Kot, 51 min (karny) – po faulu na K. Skorupie
1:2 Flak, 60 min
2:2 Wolf, 78 min (wolny)
Skład Grunwaldu:
Lomania (63. Grygiel) – Sobstyl (78. Burdzik), Poprawa (78. Tałady), Wojtaczka, K. Skorupa – Kowalczyk, Kubica – Maciaszek (46. Zawodnik testowany), D. Skorupa, Ogłoza (63. Kozłowski) – Kot. Trener: Michał Szyguła