Remis z liderem

14-09-2013, 14:45 Sandra Hajduk

Podziałem punktów zakończyło się sobotnie spotkania w Kochłowicach. Urania Ruda Śląska podejmowali przed własną publicznością dotychczasowego lidera – LKS Bełk i po zaciętym widowisku zremisowała 1:1.

Od początku spotkania w grze gospodarzy panował lekki chaos. Chociaż goście prezentowali się o wiele lepiej to jako pierwsza piłkę w siatce umieściła Urania. Zaledwie dziewięć minut po rozpoczęciu spotkania w pole karne wrzucił piłkę Stawowy, a po krótkim zamieszaniu do bramki wpakował ją Miszka, jednak sędzia gola nie uznał. Zaledwie cztery minuty później na prowadzenie wyszli goście. Po wrzutce z prawej strony boiska piłkę w siatce głową umieścił zawodnik LKS-u. Po chwili goście mogli podwyższyć swoje prowadzenie, ale dobrze interweniował Pardela. Kilka minut później bełczanie próbowali zaskoczyć golkipera Uranii strzałem z dystansu, ale ten wyciągnął się i zdołał wybić piłkę. W końcu w 28 minucie Urania zdołała doprowadzić do wyrównania – Stawowy wycofał piłkę do Barona, którego strzał z 17 metrów trafił w Miszkę, ten jednak zdołał uderzyć i doprowadził do remisu.

Dobrze weszła Urania w drugą połowę meczu. Dosłownie minutę po gwizdku wznawiającym grę bliski wykorzystania wrzutki Stawowego był Musiał, jednak piłka po jego uderzeniu głową przeleciała tuż obok słupka. Z czasem coraz lepiej prezentowali się także goście. W 60 minucie zawodnik LKS-u znalazł się w sytuacji sam na sam z Pardelą, ale znów dobrze interweniował golkiper kochłowiczan. Ostatnie minuty spotkania były bardzo nerwowe. Sędzia musiał uspokajać zapędy zawodników obu drużyn żółtymi kartkami. Boisko musiał opuścić trener gości. W 86 minucie bliski umieszczenia piłki w siatce głową był Żak, ale futbolówka odbiła się od poprzeczki. Do gwizdka końcowego niż już się nie zmieniło i w Kochłowicach nastąpił podział punktów.

Urania Ruda Śląska – LKS Bełk 1:1

Urania Ruda Śląska: Pardela, Hejdysz, Gabryś, Jańczak, Grzesik, Zawisza, Baron, Mikusz, Musiał, Stawowy, Miszka

Trener: Stanisław Mikusz