Remis na zakończenie

22-04-2013, 17:01 Sandra Hajduk

W ostatniej kolejce szczypiorniści SPR-u Grunwald podejmowali MOSiR Bochnię. Chociaż pierwsza połowa spotkania zakończyła się przewagą gospodarzy, to w drugiej przyjezdni nadgonili wynik i mecz zakończył się remisem 33:33. SPR Grunwald zakończył rundę na czwartym miejscu w tabeli.

Już po pierwszych ośmiu minutach spotkania zieloni prowadzili 6:1. Później chociaż oba zespoły zdobywały punkty seriami to mecz stał się bardziej wyrównany. Pokaźna zaliczka z pierwszych minut sprawiła jednak, że to zieloni schodzili na przerwę wygrywając 18:13.

W drugą połowę spotkania zdecydowanie lepiej weszli goście. W 40 minucie zniwelowali oni swoją stratę do dwóch bramek. Chociaż po trzech minutach przewaga Grunwaldu znów urosła – tym razem do pięciu bramek – to goście w dalszym ciągu się nie poddawali. W 47 minucie gospodarze zaliczyli przestój. W czasie, gdy przyjezdni zdobyli sześć bramek, to zieloni rzucili tylko jedną. W 53 minucie goście doprowadzili do remisu i chociaż na minutę przed końcem spotkania SPR Grunwald prowadził jedną bramką, to w ostatnich sekundach mocniejszymi nerwami wykazali się szczypiorniści MOSiR-u Bochnia, którzy zdołali doprowadzić do remisu.

SPR Grunwald – MOSiR Bochnia 33:33 (18:13)

SPR Grunwald: Wolniaczyk – Błaś, Księżyk, Wodarski A. 2, Płonka 6, Marchliński, Borowiec, Lange 4, Kowal 5, Gansiniec 11, Stogowski 5.

Trener: Marcin Księżyk