Remis na koniec roku

08-12-2022, 13:00 Dawid Kosmalski

Gwiazda Ruda Śląska zremisowała z Górnikiem Polkowice 3:3 (1:1) w ostatnim domowym spotkaniu w tym roku. Drużyna Wiktora Grzywaczewskiego zakończyła 2022 rok na 7. miejscu w tabeli I ligi futsalu.

Od początku spotkania Gwiazda, która wygrała dwa ostatnie ligowe spotkania, starała się narzucić swój rytm gry. Wynikły z tego dwie sytuacje Powali oraz Pleszaka, które jednak nie przyniosły bramek. Przez większość pierwszych 20 minut byliśmy świadkami wyrównanej gry. W 15. minucie Gwiazda wyszła na prowadzenie dzięki Danielowi Jagodzińskiemu. Zawodnik ten został sfaulowany na połowie rywali i sam perfekcyjnie wykorzystał rzut wolny. Silne, płaskie uderzenie nie dało szans bramkarzowi gości. Polkowice ruszyły do odrabiania strat, kilkukrotnie angażując Bogdziewicza. Swoje szanse miała również Gwiazda, ale dwóch dogodnych okazji nie wykorzystał Mateusz Dynek.

Drugie 20 minut goście rozpoczęli od szybkiego uderzenia. Po akcji prawym skrzydłem Skrzypiński skierował piłkę do własnej bramki. W kolejnych minutach w grę obu zespołów wdało się sporo niedokładności, co skutkowało rwanymi akcjami. Mecz rozstrzygnął się w ostatnich sześciu minutach. Najpierw na prowadzenie wyszli goście, którzy wykorzystali stratę w środku pola Gwiazdy i przeprowadzili szybką akcję kombinacyjną, którą wykończył Kamil Olszewski. Następnie wyrównali gospodarze po drugim golu Jagodzińskiego. Chwilę później było już 3:2 – strzałem z dystansu popisał się Ariel Piasecki. Goście nie mieli wyjścia i musieli zdecydować o wycofaniu bramkarza, co szybko się opłaciło. Kolejna kombinacyjna akcja dała gościom zasłużony remis – akcję płaskim strzałem wykorzystał Nahaitsev.

Gwiazda Ruda Śląska – Górnik Polkowice 3:3 (1:0)
Jagodziński 15’, Piasecki 36’ – Skrzypiński 20’ (sam.), Olszewski 34’, Nahaitsev 38

Gwiazda (pierwsza piątka): Bogdziewicz – Dynek, Grzybowski, Grzywaczewski, Małek. Trener: Wiktor Grzywaczewski.

Górnik (pierwsza piątka): Izbiański – Biały, Karpiński, Olszewski, Tomaszewski. Trener: Grzegorz Nowak.

Żółte kartki: Wyżga, Biały.