Remis Gwiazdy w śląskich derbach

15-03-2022, 21:42 Dawid Kosmalski

W spotkaniu na szczycie 1 ligi futsalu Gwiazda Ruda Śląska zremisowała w halembskiej hali z Sośnicą Gliwice 4:4 (1:2). Dla rudzian był to pierwszy taki wynik w sezonie.

Przed meczem oba zespoły doskonale zdawały sobie sprawę, jaka jest jego stawka. Po przetasowaniach w tabeli zarówno Sośnica, jak i Gwiazda zachowały szansę na baraż do futsalowej ekstraklasy. Spodziewaliśmy się więc zaciętego starcia i tak też się stało. Prowadzenie jako pierwsi w derbowym pojedynku objęli futsaliści Gwiazdy po kombinacyjnej akcji, którą wykończył Maciej Małek. Sośnica odpowiedziała trafieniami Marcina Kiełpińskiego i Ariela Piaseckiego. Ostatecznie do przerwy prowadzili goście 2:1, co odzwierciedlało przewagę, jaką mieli w tej części gry.

W drugich 20 minutach Sośnica podwyższyła prowadzenie strzałem w krótki róg już trzy minuty po wznowieniu gry. Natomiast bramkę kontaktową na 3:2 zdobył po zamieszaniu w polu karnym rywali Michał Tkacz. Do remisu natomiast doprowadził Mateusz Dynek, który efektownie wykorzystał wyjście całego zespołu spod pressingu gości. Gliwicka drużyna ponownie wyszła na prowadzenie dzięki uderzeniu Michała Hyżego w krótki róg bramki Bogdziewicza. Na 4:4 gola dla Gwiazdy zdobył po indywidualnej akcji Daniel Jagodziński.

Ostatnie minuty były szczególnie trudne dla gości, którzy nie tylko stracili prowadzenie, ale również mieli na koncie pięć fauli. Oznaczało to, że w razie następnego przewinienia Gwiazda wykonywałaby przedłużony rzut karny. Żaden z zespołów nie podejmował zbyt dużego ryzyka, choć to gospodarze mieli doskonałą szansę na zwycięstwo, jednak Dawid Skrzypiński nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Sośnicy.

Po niedzielnym meczu Gwiazda spadła na 5. pozycję. Do 2. miejsca, premiowanego grą w barażach, traci pięć punktów. Za tydzień rudzianie zmierzą się z niepokonanym liderem grupy południowej 1 ligi futsalu BSF-em Bochnia.

Niedzielne starcie w hali w Halembie było również okazją do uhonorowania członków drużyny Gwiazdy U19, która pod koniec lutego zdobyła w Bochni brązowy medal Mistrzostw Polski. Zawodnicy z rąk prezesa oraz wiceprezesa Gwiazdy otrzymali puchar i pamiątkowe koszulki.

Gwiazda Ruda Śląska - Sośnica Gliwice 4:4 (2:1)

Małek 6', Tkacz 28', Dynek 32', Jagodziński 34' - Kiełpiński 12', Piasecki 15', Barański 22',