Remis bez strachu

15-11-2014, 15:08 Robert Połzoń

Hanzel, Podgórski, Janczyk i Martinez- kibice Grunwaldu mogli z obawą iść w sobotę na stadion oglądając taki skład drugiej drużyny Piasta.  Podopieczni Jacka Bratka jednak nie przestraszyli doświadczonych grą w ekstraklasie piłkarzy i po dobrym meczu zremisowali z gliwiczanami 1:1.

Bardzo wyrównanej pierwszej połowy gospodarze nie będą wspominać jednak zbyt miło. Pięć minut przed jej końcem, po dobrym podaniu Jańczyka, ładną bramkę strzelił Hanzel. W drugiej części gry to Grunwald stwarzał siebie więcej sytuacji. Z minuty na minutę powiększała się przewaga gospodarzy. W rezultacie podczas kolejnej akcji „zielonych”  sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką Mokwy.  Jedenastkę wykorzystał Brzozowski.  Po tej bramce rudzianie jeszcze mocniej stłamsili rywala, jednak nie udało im się odnieść  zwycięstwa.

Grunwald Ruda Śląska 1:1 (0:1) Piast II Gliwice

Grunwald: Soldak - Łęcki (kpt), Wolek, Szczygieł, Kiepura M - Stanisławski, Maciongowski, Jagodziński M (59. Kowalski M), Brzozowski - Kot (52. Dreszer), Zalewski (87. Bryk)

Trener: Jacek Bratek