Rejonowe niepowodzenie

09-03-2013, 07:17 Sandra Hajduk

W Dzień Kobiet na hali MOSiR-u w Nowym Bytomiu rozegrane zostały Zawody Rejonowe w Siatkówce Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Zmierzyły się w nich dwie szkoły – aktualny Mistrz Rudy Śląskiej Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce chłopców – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 6 oraz Zespół Szkół numer 3 z Zabrza. W tym pojedynku lepsi okazali się być zabrzanie.

Rudzianom udało się wygrać tylko w pierwszym secie (25:19). Później coraz lepiej radzili sobie zabrzanie. Drugi set wygrali oni 18:25. W tie-breaku zaś pokonali rudzian 11:15.

Trochę żal bo wygrana zawsze lepiej smakuje niż przegrana. Głównym naszym problemem dzisiaj był brak podstawowego składu. Dwóch zawodników nie mogło wziąć udziału w zawodach. Myślę, że wygrana była w zasięgu ręki, ale zabrakło trochę pewności siebie w ataku i wykończenia – mówi Bożena Loda-Fila, organizatorka zawodów – Mimo wszystko jesteśmy zadowoleni. Chłopcy wygrali etap miejski, chociaż wydawało nam się, że w tym roku będzie o to wyjątkowo ciężko. Zakwalifikowali się na zawody rejonowe. Dzisiaj bardzo ładnie zagrali zagrywką, czego nie było na zawodach miejskich. Niestety to nie wystarczyło, ale za rok znów będziemy próbować – dodała.

Skład drużyny: Wojciech Molenda, Kamil Ostrowski, Mateusz Podolski, Dawid Synowski, Karol Sroka, Kamil Kinder, Grzegorz Możdżonek, Seweryn Gaca

Opiekun: Bożena Loda-Fila