Raz lepiej, raz gorzej

27-01-2013, 11:52 Sandra Hajduk

Dwie porażki odniosły w sobotę młodziczki GKS-u Wawel Wirek w V etapie Mistrzostw Śląska Młodziczek. Chociaż dziewczyny grały chwilami dobrze to często w ich grę wkradał się chaos, sprawiając, że przegrały one spotkanie, w którym miały znaczną przewagę. Jednak jak podkreślał trener zawodniczek nie o wyniki, a o zbieranie doświadczenia w tych rozgrywkach chodzi.

W pierwszym spotkaniu tego dnia rudzianki zmierzyły się z UKS-em „Stars volley” Częstochowa. Od początku zawodniczki GKS-u Wawel Wirek budowały swoją przewagę. Jednak przy stanie 12:5 coś przestało działać w dobrze dotychczas pracującej maszynie. Przeciwniczki zdołały wyrównać, a po zaciętej końcówce także wygrać tego seta – 25:27. Podobnie było w drugim secie – mimo przewagi wynoszącej nawet 14:2 rywalki ponownie zdołały odrobić straty oraz wygrać tego seta 23:25.

W drugim spotkaniu UKS „Stars volley” Częstochowa podejmował MUKS Sari Żory. Pierwszy set należał do siatkarek z Żor – wygrały 13:25. W drugim secie lepsze okazały się być częstochowianki wygrywając 25:15. O wszystkim zdecydował tie-break, a ten wygrał MUKS Sari Żory (14:16) wygrywając tym samym to spotkanie.

W ostatnim spotkaniu rozgrywanym tego dnia MUSK Sari Żory zmierzył się z GKS-em Wawel Wirek. W pierwszym secie lepsze okazały się być przyjezdne, które wygrały 25:17. Początek drugiego seta także należał do przyjezdnych, które chwilami miały siedem punktów przewagi, co w dużej mierze spowodowane było problemami rudzianek w przyjęciu. W końcówce po świetnej serii zagrywek Weroniki Prus rudzianki odrobiły część strat, jednak nie udało im się wygrać tego seta. Ponownie wygrały siatkarki z Żor – 25:22.

GKS Wawel Wirek: Jankowska, Bednarek, Chmurczyk, Pierzgalska, Prus K., Prus W., Nowrotek, Guzy.

Trener: A. Zaczek