Ratowniczy sukces

20-03-2013, 09:17 Sandra Hajduk

W miniony weekend ratownicy OM WOPR Ruda Śląska wzięli udział w zawodach Grand Prix Polski oraz Mistrzostwach Śląska w Ratownictwie Wodnym ze znakomitymi rezultatami.

Sobota 16.03.2013r. Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym – Żyrardów – troje zawodników, sześć medali, dwa zwycięstwa w klasyfikacji generalnej kobiet.

Reprezentująca Rudę Śląską Anna Nocoń zgromadziła komplet medali (złoto, srebro, brąz) dzięki czemu wygrała klasyfikację generalną w kategorii Junior.

Magdalena Skudlik również zdobyła trzy medale (dwa złote, jeden brązowy) i wygrała klasyfikację generalną w kategorii Junior Młodszy.

Warto wspomnieć, iż obie rudzianki są najmłodsze w kategoriach wiekowych, w których klasyfikowane są podczas zawodów.

Mateusz Niegot w klasyfikacji OPEN wśród mężczyzn zajął szóste miejsce.

Niedziela 17.03.2013r. Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Wodnym – Knurów – 9 zawodników – 4 medale.

Pierwsze medale w historii Mistrzostw Śląska dla Rudy Śląskiej zdobyła Anna Nocoń, która trzykrotnie stawała na najniższym stopniu podium.

Medal brązowy zdobyli również mężczyźni w sztafecie 4x50 z pasem w składzie: Parys Patryk, Grabarczyk Olaf, Niegot Mateusz, Mańka Maciej.

W klasyfikacji generalnej Anna Nocoń zajęła czwarte miejsce, zaś Mateusz Niegot piąte miejsce (jest to czwarty rok z rzędu w pierwszej dziesiątce zawodów tego zawodnika).

Pozostali zawodnicy zostali sklasyfikowani na miejscach:

-wśród kobiet: 14. Wyciślik Agata, 15. Skudlik Magdalena, 18. Spodzieja Aleksandra, 22. Komendera Karolina,

-wśród mężczyzn: 15. Mańka Maciej, 20.Grabarczyk Olaf, 29. Parys Patryk.

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Śląska w Ratownictwie Wodnym mężczyźni zajęli trzrcie miejsce, kobiety czwarte miejsce, a drużyna WOPR Ruda Śląska zakończyła zawody na czwartym miejscu, to, aż cztery oczka wyżej niż w zeszłorocznych Mistrzostwach Śląska.

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix Polski odbędą się w maju, a w czerwcu do walki o medale staniemy podczas Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym, które mają odbyć się w Szczecinie.

Źródło: Mateusz Niegot