Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Ratowniczy sukces

20-03-2013, 09:17 Sandra Hajduk

W miniony weekend ratownicy OM WOPR Ruda Śląska wzięli udział w zawodach Grand Prix Polski oraz Mistrzostwach Śląska w Ratownictwie Wodnym ze znakomitymi rezultatami.

 

Sobota 16.03.2013r. Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym – Żyrardów – troje zawodników, sześć medali, dwa zwycięstwa w klasyfikacji generalnej kobiet.

 

Reprezentująca Rudę Śląską Anna Nocoń zgromadziła komplet medali (złoto, srebro, brąz) dzięki czemu wygrała klasyfikację generalną w kategorii Junior.

 

Magdalena Skudlik również zdobyła trzy medale (dwa złote, jeden brązowy) i wygrała klasyfikację generalną w kategorii Junior Młodszy.

 

Warto wspomnieć, iż obie rudzianki są najmłodsze w kategoriach wiekowych, w których klasyfikowane są podczas zawodów.


Mateusz Niegot w klasyfikacji OPEN wśród mężczyzn zajął szóste miejsce.

 

Niedziela 17.03.2013r. Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Wodnym – Knurów – 9 zawodników – 4 medale.

 

Pierwsze medale w historii Mistrzostw Śląska dla Rudy Śląskiej zdobyła Anna Nocoń, która trzykrotnie stawała na najniższym stopniu podium.

 

Medal brązowy zdobyli również mężczyźni w sztafecie 4x50 z pasem w składzie: Parys Patryk, Grabarczyk Olaf, Niegot Mateusz, Mańka Maciej.

 

W klasyfikacji generalnej Anna Nocoń zajęła czwarte miejsce, zaś Mateusz Niegot piąte miejsce (jest to czwarty rok z rzędu w pierwszej dziesiątce zawodów tego zawodnika).

 

Pozostali zawodnicy zostali sklasyfikowani na miejscach:

 

-wśród kobiet: 14. Wyciślik Agata, 15. Skudlik Magdalena, 18. Spodzieja Aleksandra, 22. Komendera Karolina,

 

-wśród mężczyzn: 15. Mańka Maciej, 20.Grabarczyk Olaf, 29. Parys Patryk.

 

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Śląska w Ratownictwie Wodnym mężczyźni zajęli trzrcie miejsce, kobiety czwarte miejsce, a drużyna WOPR Ruda Śląska zakończyła zawody na czwartym miejscu, to, aż cztery oczka wyżej niż w zeszłorocznych Mistrzostwach Śląska.

 

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix Polski odbędą się w maju, a w czerwcu do walki o medale staniemy podczas Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym, które mają odbyć się w Szczecinie.

 

Źródło: Mateusz Niegot


Komentarze