Ratownicze sukcesy

24-06-2013, 13:17 Sandra Hajduk

W dniach 21-23 czerwca reprezentacja Śląskiego WOPR-u wzięła udział w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym w Drzonkowie. W skład kadry liczącej 17 osób weszło 8 ratowników z WOPR Ruda Śląska: Anna Nocoń, Aleksandra Spodzieja, Agata Wyciślik, Magdalena Skudlik, Magdalena Żydek, Olaf Grabarczyk, Patryk Parys oraz Mateusz Niegot.

Zawodnicy Śląskiego WOPR-u wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski, do czego przyczynili się rudzcy ratownicy zdobywając 10 medali.

Najwszechstronniejszą zawodniczką w kategorii Junior wygrywając klasyfikację generalną została Anna Nocoń zajmując kolejno:

-Magdalena Skudlik – 100m ratownik (Junior młodszy),

-Mateusz Niegot – sztafet 4x25m holowanie manekina.

Brązowe medale dla Śląskiego WOPR:

-Magdalena Żydek – 100m holowanie manekina w płetwach (Junior młodszy),

-Olaf Grabarczyk – 100m ratownik (Junior młodszy).

Wysokie 6 miejsce w konkurencji rzut liną zajęły: Aleksandra Spodzieja oraz Agata Wyciślik.

Patryk Parys kilkukrotnie znajdował się w pierwszej 10 zawodów w kategorii Junior - najwyższe miejsce tego zawodnika to piąte na 100m ratownik.

Po bardzo długim sezonie nadchodzi pora na upragniony wypoczynek, by w pełni sił rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu, w którym ratownicy przystąpią do rywalizacji na zawodach rangi krajowej, a być może nawet będą mogli zaprezentować się podczas zawodów zagranicznych. Pierwszą taką szansą może być wrześniowy wyjazd Anny Nocoń na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się we Włoszech.

Źródło: WOPR Ruda Śląska