Ratownicze Grand Prix

20-05-2013, 22:09 Sandra Hajduk

18 maja w Świdwinie odbyła się II runda Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Po udanej I rundzie przyszedł czas na jeszcze bardziej udaną rundę II. Rudzcy ratownicy zdobyli bowiem jedenaście medali.

Najbardziej utytułowaną zawodniczką w kategorii Junior Młodszy została Magdalena Skudlik, wygrywając wszystkie trzy konkurencje. Zwyciężczynią w kategorii Juniorów została Anna Nocoń zdobywając cztery medale (3-1-0) w kategorii Junior, oraz dwa medale (0-1-1) w kategorii OPEN, co pozwoliło zająć jej drugie miejsce wśród wszystkich zawodniczek (kategoria OPEN). Brązowy medal wywalczył Olaf Grabarczyk w kategorii holowanie manekina na 50 m oraz sztafeta kobiet 4x50 z pasem w składzie: Magdalena Skudlik, Aleksandra Spodzieja, Agata Wyciślik, Anna Nocoń. Srebrny medal dla Śląska zdobył Mateusz Niegot, płynąc na drugiej zmianie sztafety 4x50 z pasem.

Wszyscy zawodnicy kilkukrotnie zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce zawodów, co jest bardzo dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski.

Źródło: WOPR Ruda Śląska