Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Ratownicy powalczą o medale

06-10-2017, 11:11 UM Ruda Śląska

Ponad 100 pływaków weźmie udział w drugiej edycji Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Zawody wystartują w Rudzie Śląskiej w najbliższą niedzielę /8 października br./ o godz. 9.00. Wezmą w nich udział najlepsi ratownicy z całego kraju. Impreza zostanie zorganizowana na basenie przy ul. Chryzantem 10 w dzielnicy Ruda.

8 października WOPR Ruda Śląska organizuje 2 rundę Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym. - Czwarty rok z rzędu spotkamy się w Rudzie Śląskiej, aby rywalizować o trofea w konkurencjach ratowniczych. Na starcie zobaczymy medalistów Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017, medalistów tegorocznych Mistrzostw Europy Juniorów, wielu rekordzistów kraju, jak i nowych zawodników WOPR Ruda Śląska – zapowiada Mateusz Niegot, naczelnik zawodów. Podczas niedzielnego Grand Prix Polski w zawodach wystartuje 15 osób z Rudy Śląskiej. Są to dotychczasowi zawodnicy WOPR oraz osoby świeżo po kursie ratownika.

Rozegranych zostanie pięć konkurencji indywidualnych: 200 m z przeszkodami, 50 m ratowanie manekina, 100 m ratowanie manekina w płetwach, 100 m ratowanie kombinowane, 100 m ratownik oraz sztafeta.

Przypomnijmy, że drużyna rudzkich ratowników wodnych rozpoczęła działalność we wrześniu 2011 roku. Na treningach realizują oni zadania pływackie oraz elementy ratownictwa wodnego, np. holowanie manekina, według określonych zasad konkurencji rozgrywanych na zawodach ratowniczych. Drużyna sportowa oddziału liczy obecnie 20 zawodników w wieku od 12 do 24 lat. Jest jedną z liczniejszych ekip specjalizujących się w sportowym ratownictwie wodnym w kraju. -Sportowe ratownictwo w Polsce cały czas się rozwija. Podobnie jest u nas. Trenujemy kilka razy w tygodniu i zawsze staramy się dawać z siebie wszystko. Serdecznie zachęcamy do kibicowania – dodaje.


Komentarze