Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Ratownicy na medal

25-02-2018, 16:26 Agnieszka Lewko

Ponad 120 ratowników wodnych z Rudy Śląskiej i kilkunastu polskich miast wzięło udział w Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym. Podczas zawodów sportowcy sprawdzili swoje siły w pięciu konkurencjach oraz sztafecie o Puchar Prezydenta Rudy Śląskiej. Wodna rywalizacja odbyła się w minioną niedzielę (25.02) na basenie przy ul. Chryzantem w Rudzie.

Mamy wielu wspaniałych zawodników i dobry obiekt, dlatego właśnie w naszym mieście możemy  co roku rozgrywać te zawody. Warto dodać, że w rywalizacji biorą udział nie tylko ratownicy, którzy trenują ratownictwo sportowe, ale również dbają o nasze bezpieczeństwo nad wodą w różnych sytuacjach - tłumaczył Mariusz Komendera, prezes WOPR Ruda Śląska i organizator zawodów.

Starty odbywały się z podziałem na płeć, w czterech kategoriach wiekowych: młodzicy 12-13 lat, juniorzy młodsi 14-15 lat, juniorzy 16-18 lat oraz w kategorii OPEN. Z Rudy Śląskiej w zawodach wystartowało ośmiu zawodników.

- Ruda Śląska bardzo wysoko stoi jeśli chodzi o ratownictwo wodne, mamy też wielu wspaniałych pływaków, którzy odnoszą sukces w wielu konkursach na różnych szczeblach i przez to promują nasze miasto w Polsce i na świecie.  To zasługa nie tylko kadry szkoleniowej, ale także dobrych obiektów, które pomagają w odnoszeniu sukcesów pływackich i stanowią dobrą bazę dla naszych sportowców - zaznaczył Michał Pierończyk, wiceprezydent Rudy Śląskiej.  - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zawody tego typu mogły się odbyć właśnie u nas.  Cieszymy się, że wszyscy razem mogliśmy doświadczać wielkich emocji podczas zawodów, razem rywalizować i wspólnie kibicować - dodała Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

Ratownicy rywalizowali w pięciu konkurencjach: 200 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, 100 m holowanie manekina w płetwach, 100 m ratowanie kombinowane i 100 m ratowanie z pasem oraz sztafecie o Puchar Prezydenta Rudy Śląskiej.

Najliczniejsza ekipa przyjechała z Centrum Kształcenia Sportowego „Szczecin”. Poza tym Rudę Śląską odwiedziły grupy: Dolnośląskie WOPR - Gimbasket, Śląskie WOPR, Zgiersko Łęczyckie WOPR, MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle, WOPR OS w Ostrołęce, WOPR Skierniewice, WOPR Sochaczew, Żyrardowskie WOPR, Ostrołęckie WOPR oraz Lubuskie WOPR. Najstarszy uczestnik zawodów, Ryszard Sielski, w tym roku ukończył 80 lat.


Komentarze