Pucharowy grad goli

08-10-2013, 21:43 Robert Połzoń

Mobilizacja piłkarzy Uranii Ruda Śląska w meczu Pucharu Polski z Ruchem II Chorzów sprawiła, że we wtorek kibice nie zobaczyli pogromu, ale wyrównany mecz obfitujący w wiele sytuacji i zakończony sensacyjnym wynikiem 4:5.

Urania, objęła prowadzenie w 21 minucie, gdy bramkarza niebieskich zdołał pokonać Stawowy. W pierwszej połowie kibice zobaczyli jeszcze trzy gole- dwa trafienia dla Ruchu Lipskiego oraz jedno celne trafienie Miszki. Obie jedenastki schodziły na przerwę remisując 2:2.

W drugiej połowie rudzianie po raz trzeci wyszli na prowadzenie – w 54 minucie po pięknym dośrodkowaniu Grzesika piłkę głową skierował do siatki Oczko. Ruch jednak szybko odpowiedział na to dwoma trafieniami. Urania nie zraziła się takim obrotem sprawy i dzielnie walcząc zdołała na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem doprowadzić do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Zalewski. Parę minut później jednak szans na awans pozbawił kochłowiczan Tymiński ustalając wynik meczu na 4:5.

Urania Ruda Śląska – Ruch II Chorzów 4:5 (2:2)

URANIA: Pardela, P.Grzesik, R.Grzesik ('46 Jańczak), Baran, Gabryś ('46 Kolasa), Stawowy, Baron ('46 Musiał), Mikusz ('73 Zalewski), Kamieński, Oczko, Miszka