Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Puchar Polski Seniorek należał do Slavii

28-01-2020, 20:29 Agnieszka Lewko

Trzy złote medale i jeden srebrny wywalczyły zawodniczki ZKS-u Slavia Ruda Ślaska, podczas rozgrywanego, , Pucharu Polski Seniorek i Seniorów w zapasach kobiet i zapasach w stylu wolnym, który odbył się w miniony weekend w Białogardzie. To osiągnięcie pozwoliło im zwyciężyć w klasyfikacji klubowej.

Złote medale zdobyły: Angelika Mytkowska (59 kg), Paulina Danisz (65 kg) i Kamila Kulwicka (76 kg), srebro natomiast powędrowało do Dominiki Kulwickiej (57 kg).

- Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kamila Kulwicka, która debiutowała w kategorii do 76 kg. Nasza zawodniczka była najmłodsza w całej stawce, ale mimo to zaprezentowała się rewelacyjnie, co nie uszło uwadze trenera Kadry Narodowej pana Piotra Krajewskiego - zaznaczył Tomasz Garczyński, trener ZKS-u Slavia Ruda Śląska.  - Jak wiadomo przed nami Mistrzostwa Europy Seniorek, które odbędą się pod koniec lutego i kwietniowe kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokyo, dlatego cieszymy się bardzo, że Kamila poprzez swój doskonały start w Białogardzie, włączyła się do rywalizacji o miejsce w Reprezentacji Polski, w tej najbardziej prestiżowej grupie wiekowej, jaką jest grupa seniorek -dodał.

Do czterech medali zawodniczek jeszcze dwa dołożyli zawodnicy. Na drugim stopniu podium kategorii do 61 kg, uplasował się  Klaudiusz Wiezner, natomiast brązowy medal w najcięższej kategorii do 125 kg, wywalczył Jakub Czerczak.  Obaj rudzcy zawodnicy należeli do najmłodszych w całej stawce startujących (mają po osiemnaście lat). Wyjazd do Białogardu Slavia zakończyła z bilansem: sześć osób startujących - sześć medali, w tym trzy złote.


Komentarze