Puchar Polski dla Slavii

28-10-2019, 15:43 Agnieszka Lewko

Niezwykły prezent na stulecie swojego istnienia otrzymała Slavia Ruda Śląska. W minionym tygodniu  zawodnicy Roberta Gąsiora wywalczyli Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Katowice. W finale na boisku w świętochłowickich Lipinach Slavia pokonała Śląsk Świętochłowice 2:1 (0:1). To duży sukces dla Slavii, bowiem pokonała drużynę, która w ubiegłym roku wygrała Puchar w naszym województwie.

Mecz odbył się w  Świętochłowicach na boisku Naprzodu Lipiny. Od początku spotknia Slavia dość dobrze zaczęła, stwarzając agresywnie kilka sytuacji bramkowych. Jednak po błędzie zawodnika Slavii, bramkę na 1:0 strzelił Śląsk i do przerwy wynik już się nie zmienił. Po przerwie Slavia wyrównała po świetnym długim podaniu Tomasza Szpotona do kapitana drużyny Jacka Wujca, który strzałem po ziemi zdobył remis w meczu. Spotkanie było bardzo waleczne i agresywne, czego konsekwencją była czerwona kartka dla gospodarzy po uderzeniu w twarz zawodnika Slavii. Drużyna z Rudy Śląskiej jednak szybko wykorzystała przewagę i pięknym strzałem w okienko popisał się Jakub Barteczko. Świetny mecz w bramce rozegrał Szymon Buszka broniąc kilka stu procentowych sytuacji Śląska. Ostatecznie Slavia wygrała i  zdobyła Puchar Polski, dzięki czemu na wiosnę grać będzie już na wyższym szczeblu tego turnieju.

Świętochłowice - Slavia Ruda Śląska 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Damian Wasiak (30), 1:1 Jacek Wujec (55), 1:2 Jakub Barteczko (64)

Śląsk: Stopyra - Terbalyan, Gajda, Wawrzyniak, Pałka (77. J. Nawrocki) - B. Nawrocki (88. Gut), Sz. Tutaj, Lesik, Henisz - Ściętek, Wasiak.

Slavia: Buszka - Ganczarczyk, Szpoton, Seiler, Korzeniowski - Polak, Mokwiński (25. Kowynia), Met, Rejmanowski - Wujec (80. Kaciuba), Barteczko (75. Strzempek).

Żółte kartki: Sz. Tutaj, Ściętek, Wasiak, Wawrzyniak, Lesik, Barteczko - Buszka, Met, Polak, Korzeniowski.

Czerwone kartki: Ściętek (Śląsk, 60’, po drugiej żółtej) - Met (Slavia, 90+2’, po drugiej żółtej).

Sędziował: Marek Kofin (Katowice)