„Puchar jest nasz, bo puchar nam się należy…”

19-06-2015, 23:21 Robert Połzoń

Grunwald Ruda Śląska został zdobywcą Pucharu Polski na szczeblu województwa śląskiego. Ostatnim krokiem w drodze po trofeum było pokonanie na własnym boisku ekipy LKS-u Czaniec. Mecz od początku potoczył się po myśli rudzian.

Swoją wyższość w pierwszej połowie rudzianie potwierdzili już w 7. minucie gdy Mateusz Dreszer, zdobył ładnego gola po dośrodkowaniu Daniela Jagodzińskiego. W 17. minucie Tomasz Szpoton pewnie wykonał jedenastkę i było już 2:0. Na nieszczęście dla gości chwilę później kapitan „zielonych” podwyższył na 3:0.

Mimo trzy bramkowego prowadzenie gospodarzy widowiskowość meczu nie zmalała. W 67. minucie hattricka zdobył Szpoton po bramce z główki. Przed ostatnim gwizdkiem arbitra honorowego gola dla LKS-u zdobył z karnego Maciej Żak. Ostatnią bramkę w meczu zdobył Dariusz Kot.
Grunwald: Soldak - Kiepura, Szpoton (kpt), Wolek, Szczypior (86. Łęcki) - Stanisławski, Maciongowski, Jagodziński (75. Kowalski), Włodarczyk - Brzozowski (62. Kot), Dreszer. Rezerwa: Lamlih - Nowicki, Szczygieł. Trener: Teodor Wawoczny