Przewrotny Grunwald

19-11-2012, 18:53 Sandra Hajduk

Niewątpliwą gwiazdą meczu, w którym SPR Grunwald podjął SPR Wisłę Sandomierz był bramkarz Zielonych. To jego fenomenalne obrony leżały u podstaw wygranej Grunwaldu 32:31.

Pierwsza połowa spotkania z początku była dość wyrównana i walka toczyła się w zasadzie bramka za bramkę. Od siódmej minuty inicjatywę przejęli rudzianie i to oni sukcesywnie zwiększali swoją przewagę nad rywalami. Na skrzydle bardzo dobrze spisywał się Łukasz Gansiniec, który kilkukrotnie celnie trafiał do bramki rywali. Świetnie spisywał się w bramce Łukasz Błaś, który był niemal nie do pokonania tego dnia. Rudzianie punktowali nawet w końcówce pierwszej połowy, kiedy na ławce kar siedziało dwóch zawodników Grunwaldu. na przerwę rudzianie schodzili wygrywając 18:11.

W drugiej połowie w grze Zielonych brakowało dokładności, co skutkowało tym, że piłkę z łatwością przechwycali rywale – niejednokrotnie doprowadzając do zabójczych kontr. Przewaga Grunwaldu stopniowo topniała. W trakcie dziesięciu minut, kiedy Grunwald zdobył cztery bramki goście zdołali zdobyć ich 11. W 51 minucie przewaga rudzian stopniała do dwóch bramek, zaś trzy minuty później przyjezdni doprowadzili do remisu (28:28). Końcówka spotkania to ponownie walka punkt za punkt, jednak dzięki trafieniom bardzo dobrze spisującego się w drugiej połowie Łukasza Wodarskiego oraz Krzysztofa Płonki to Grunwald odniósł zwycięstwo (32:31).

SPR Grunwald: Błaś – Lisowski G., Chyłek, Piekarczyk, Ciepliński 1, Wodarski A. 3, Płonka 4, Lisowski P. 3, Marchliński 1, Borowiec 1, Lange 1, Kowal 4, Wodarski Ł. 7, Gansiniec 6, Stogowski 1

Trener: Marcin Księżyk.