Urania Ruda Śląska – Wawel Wirek 2:1 (1:1)

Urania: Pardela – Grzesik, Jańczak, Ogórek, Mikusz, Baron, Stefanowski (72 Kamieński), Miszka (51 Kubiak), Bujny, Oczko, Dykta (28 Klimoszek)

Trener: Stanisław Mikusz

Wawel: Sładkowski – Bogusz, Grzywa, Wilczek, Pyc, Lokaj, G. Kałużny (85 K. Kałużny), Piętoń (63 Majnusz), Wawrzyczek (63 Kozłowski), Pożoga, Mol (70 Magiera).

Trener: Grzegorz Puławski

Bramki: Miszka, Baron – G. Kałużny

Gdy po jednej stronie staje zespół, który jest szósty w tabeli i wiosną zdobył trzynaście punktów, a po drugiej ekipa, która jest trzynasta, a wiosną zdobyła zaledwie jedno „oczko” to faworyta nie trudno wskazać. Tym bardziej jeżeli mecz rozgrywa się na boisku drużyny, która u siebie do tej pory w całym sezonie tylko dwa razy wygrała. Wszystkie jednak te analizy i statystyki biorą w łeb, jeżeli obie te drużyny są z tego samego miasta i mamy do czynienia ze spotkaniem derbowym.

Urania przystąpiła do meczu z nowym – starym trenerem. Stanisław Mikusz ponownie został wpisany do protokołu jako pierwszy szkoleniowiec i taka sytuacja będzie miała miejsce przynajmniej do końca sezonu. Kochłowiczanie z nowym trenerem i z chęcią zrewanżowania się Wawelowi za pojedynek z pierwszej rundy już w trzynastej minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Michała Ogórka najwyżej do piłki wyskoczył Damian Miszka. W pierwszej połowie nic godnego odnotowania prócz bramki właściwie się nie wydarzyło. Jedynie przy strzałach Adriana Mola i Kamila Wawrzyczka kibicom Uranii mogły mocniej zabić serca. Spotkanie toczyło się w dużym upale i to z pewnością nie wpłynęło pozytywnie na jakość widowiska. Najciekawiej zrobiło się pod koniec pierwszej połowy. Niestety, wydarzenia te nie miały za wiele wspólnego z piłką. Drugą żółtą kartką ukarany został Marek Klimoszek – który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku za kontuzjowanego Marka Dyktę – a „żółtko” ujrzał także Piotr Bogusz, za próbę ataku z „byczka”.

W drugiej połowie Wawel musiał odrabiać straty, ponadto grał z przewagą jednego zawodnika. Ruszył więc zdecydowanie do przodu. Kochlowiczanie natomiast czyhali na kontry. Pierwszą stworzył sobie Tomasz Mikusz, jednak jego strzał był niecelny. Kolejną zmarnował Albert Bujny. W międzyczasie więcej się działo pod bramką Uranii. Rafała Pardele dwukrotnie zatrudniał Tomasz Pożoga. Jego koledzy natomiast – jak chociażby Mol czy Wawrzyczek – nie potrafili wcelować w bramkę gospodarzy. Z upływem kolejnych minut kochłowiczanie coraz częściej gościli na połowie Wawelu. Miał swoją sytuację Tomasz Oczko, rezerwowy Dominik Kamieński również próbował, ale z trudnej pozycji pomylił się o centymetry. Gdy wydawało się, że Urania panuje nad boiskowymi wydarzeniami, do remisu doprowadził Wawel. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Grzegorz Kałużny i tym samym doprowadził do remisu. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. W pierwszej akcji po wznowieniu gry Oczko został sfaulowany w polu karnym przez Dariusza Grzywę. Damian Baron wykazał po raz kolejny zimną krew dając Uranii ponowne prowadzenie. W końcówce drugiej połowy znowu zrobiło się nerwowo na boisku – do szatni przed czasem odesłany został Mikusz – ale kochłowiczanie dowieźli zwycięstwo do końca.

Inne wyniki: MCKS Czeladź - AKS Niwka Sosnowiec 0:0, Zgoda Byczyna - Strażak Mierzęcice 0:4, MKS Siemianowice Śląskie - Orzeł Nakło Śląskie 4:0, Ciężkowianka Jaworzno - RKS Grodziec 1:1, Piast Ożarowice - Unia Ząbkowice 0:2, Podlesianka Katowice - Gwarek Tarnowskie Góry 0:5, Unia Dąbrowa Górnicza - Orzeł Biały Brzeziny Śląskie 2:0

Tabela:

1. Gwarek Tarnowskie Góry                        21           58           67-17

2. AKS Niwka Sosnowiec                            22           56           91-18

3. Unia Ząbkowice                                     21           52           66-34

4. Unia Dąbrowa Górnicza                          22           38           46-24

5. Orzeł Nakło Śląskie                                22           37           37-34

6. Strażak Mierzęcice                                  22           34           41-35

7. Wawel Wirek                                         22           32           37-41

8. Podlesianka Katowice                             22           29           31-37

9. MKS Siemianowice Śląskie                      22           27           30-49

10. Ciężkowianka Jaworzno                        22           27           37-44

11. RKS Grodziec                                       22           25           42-43

12. Urania Ruda Śląska                               22           21           33-40

13. Orzeł Biały Brzeziny Śląskie                    22           19           33-55

14. Zgoda Byczyna                                     22           17           24-62

15. MCKS Czeladź                                      22           16           25-61

16. Piast Ożarowice                                   22           10           18-64