Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Przełajem ku pamięci

11-11-2012, 20:49 Robert Połzoń

Po raz XIX w naszym mieście wspólnym biegiem uczczono Dzień Niepodległości. Areną zmagań uczestników chcących w zdrowy sposób spędzić świąteczne przedpołudnie były halembskie trasy przełajowe w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 15.

 

– Celem było zintegrowanie całych rodzin i uczczenie tego dnia w taki masowy sposób, czyli zdrowo, aktywnie i w duchu sportowej rywalizacji – tłumaczy Aleksandra Poloczek z rudzkiego MOSiR-u, organizatora imprezy.

 

W biegu głównym, który rozpoczął się o godz. 10:30 zawodnicy musieli przebiec 12 kilometrów. Zwycięzcą tego biegu został Rafał Snochowski z Golgoty Wielkiej, natomiast wśród pań najlepsza okazała się Marta Pachota z Chorzowa.

 

– Czuje się dobrze! Zwycięzca zawsze się czuje świetnie. Pogoda dziś sprzyjała. Trasa była trochę kręta i to mogło wybijać z rytmu. Na szczęście wiedziałem, czego się spodziewać, bo występowałem tu w tamtym roku – mówił Rafał Snochowski, zwycięzca biegu na 12 km, zawodnik BKL Bełchatów.

 

Najszybszymi rudzianami okazali się: wśród mężczyzn - Arkadiusz Połeć natomiast wśród pań Katarzyna Czyż.

 

– Jestem zadowolony ze swojego wyniku. Chciałbym pogratulować wszystkim uczestnikom. Poziom był wysoki. Wśród rudzian startowali bardzo dobrzy zawodnicy – mówił Arkadiusz Połeć z klubu „Jastrząb” Ruda Śląska.

 

Wyścigi odbywały się na trzech dystansach: 3, 6 i 12 kilometrów. Chętni mogli także spróbować swoich sił w biegu w kategorii nordic walking.


Komentarze