Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Przed meczem z Piastem

17-08-2012, 00:14 Sandra Hajduk

Trener Górnika Zabrze Adam Nawałka deklaruje, że przegrana w meczu pucharowym z Flotą Świnoujście nie stanowi dla niego większego problemu. - Wierzę, że ten wstrząs dodatkowo zmobilizuje zawodników, którzy będą maksymalnie skoncentrowani – mówił na konferencji przed meczem z Piastem Gliwice.

- Najbliższy mecz będzie swego rodzaju papierkiem lakmusowym, który pokaże na co nas stać. Chociaż z drugiej strony zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszystko rozstrzygnie się już po pierwszym meczu. Szanujemy przeciwnika, ale wierzymy w zwycięstwo i z entuzjazmem czekamy na pierwszy gwizdek – kontynuował szkoleniowiec.

W dzisiejszym spotkaniu nie wystąpi kontuzjowany Aleksander Kwiek. - Mieliśmy nadzieję, że Olek Kwiek dojdzie do dyspozycji pozwalającej mu zagrać z Piastem. Okazało się, że jest to niemożliwe. Po prostu nie chcemy ryzykować. Gdyby chodziło o decydujący, ostatni mecz w sezonie, to pewnie byśmy zaryzykowali. W obecnej sytuacji Olek ma spokojnie dojść do zdrowia na mecz z Jagiellonią lub Lechem. Na pewno jest to dla nas osłabienie, bo Kwiek był naszym kluczowym zawodnikiem formacji ofensywnej w grach kontrolnych – podsumował jego nieobecność trener.

Nie tylko Kwieka zabraknie na stadionie przy Okrzei. Nie będzie tam również kibiców Górnika Zabrze. Tych zabraknie, gdyż gliwicka policja nie wydała zgody na to, aby uczestniczyli oni w imprezie. Piłkarze Górnika wierzą jednak, że uda im się wygrać mecz z Piastem właśnie dla kibiców.

- To bardzo prestiżowe spotkanie. Derby dwóch sąsiednich miast i inauguracja sezonu, w trakcie której beniaminek z Gliwic będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony. My jednak jesteśmy jeszcze bardziej zmobilizowani. Swoją dobrą grą chcemy przede wszystkim przysporzyć sporo radości naszym kibicom, których zabraknie w Gliwicach - podkreślał na konferencji Adam Danch, który deklarował, że zespół jest dobrze przygotowany do nadchodzącego meczu - Zarówno ja, jak i pozostali zawodnicy jesteśmy już głodni gry. Przerwa letnia była w tym roku wyjątkowo długa. W trakcie całego okresu przygotowawczego ciężko pracowaliśmy, uważam więc, że jesteśmy dobrze przygotowani i w Gliwicach zdobędziemy 3 punkty – dodał kapitan drużny.

A o tym czy wspomniane deklaracje pokryją się z prawdą przekonamy się dzisiaj o 20.30. Wówczas na Okrzei padnie pierwszy gwizdek rozpoczynający mecz Górnika Zabrze z beniaminkiem Piastem Gliwice.


Komentarze