Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Poznaliśmy terminarze

26-07-2023, 10:31 Dawid Kosmalski

Podokręg Katowice Śląskiego Związku Piłki Nożnej opublikował terminarze klasy okręgowej oraz A i B klasy, w których występują rudzkie drużyny. Poznaliśmy także pary okręgowego Pucharu Polski.

Piłkarskie emocje na rudzkich boiskach rozpoczniemy w weekend 5-6 sierpnia, kiedy to zostanie rozegrana I runda Pucharu Polski. Los w tych rozgrywkach skojarzył Uranię Ruda Śląska z Wawelem Wirek, Slavię z rezerwami GKS-u Katowice, Gwiazdę z Naprzodem Lipiny oraz Jastrząb Bielszowice ze Śląskiem Świętochłowice. Od drugiej rundy, zaplanowanej na 22 sierpnia, rywalizację rozpocznie Grunwald, który na wyjeździe spotka się ze Strażakiem Mikołów. Powracająca do gry Pogoń natomiast zagra u siebie z Siemianowiczanką Siemianowice Śląskie.

W zmaganiach ligowych najwyżej w sezonie 2023/2024 występować będzie Urania, która w pierwszej kolejce (12-13 sierpnia) zagra na własnym obiekcie z rezerwami Ruchu Chorzów. Następnie 15 sierpnia zaliczy wyjazd na mecz z Górnikiem Piaski, aby w weekend 19-20 znów zagrać u siebie, tym razem z CKS-em Czeladź.

Po spadku Slavii w A klasie nadal mamy pięć rudzkich drużyn, stąd nie będzie brakowało emocji w derbowych pojedynkach. Pierwszy z nich obejrzymy już na inaugurację rozgrywek, gdyż Jastrząb Bielszowice zmierzy się z Grunwaldem.

Ponadto trzy pierwsze kolejki w wypadku naszych zespołów będą wyglądać następująco:


1. kolejka – 19-20 sierpnia
Naprzód Lipiny – Slavia Ruda Śląska
Gwiazda Ruda Śląska – Hetman 22 Katowice
Wawel Wirek – Kamionka Mikołów
Jastrząb Bielszowice – Grunwald Ruda Śląska


2. kolejka – 26-27 sierpnia
UKS Szopienice – Wawel Wirek
Grunwald Ruda Śląska – Józefka Chorzów
Hetman 22 Katowice – Jastrząb Bielszowice
Slavia Ruda Śląska – Gwiazda Ruda Śląska


3. kolejka – 2-3 września
Gwiazda Ruda Śląska – AP Wyzwolenie Chorzów
Jastrząb Bielszowice – Slavia Ruda Śląska
Wawel Wirek – Grunwald Ruda Śląska

W B klasie natomiast rywalizują głównie rezerwy drużyn z podokręgu Katowice, ale warto zwrócić uwagę na powracającą do ligowych zmagań Pogoń. Klub z Nowego Bytomia ostatni raz prowadził drużynę seniorską w sezonie 2017/2018. Natomiast nadchodzące rozgrywki rozpocznie od wyjazdowego spotkania z Górnikiem Wesoła (26-27 sierpnia), następnie Pogoń będzie pauzować, aby później na wyjeździe zmierzyć się z rezerwami Siemianowiczanki (9-10 września). Pierwszy domowy mecz Pogoń zagra natomiast pod koniec września ze Strażakiem Mikołów.


Komentarze