Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pożegnanie z wiewiórką

07-11-2017, 09:35 Agnieszka Lewko

Ostatni „Bieg Wiewiórki” w tym roku za nami. Ponad 200 uczestników tej sportowej rywalizacji w minioną sobotę (4.11) odebrało  statuetki podsumowujące tegoroczny cykl wydarzenia. Wśród nich znalazło się aż 53 zawodników, którzy nie opuścili ani jednego biegu. Za to osiągnięcie zostali nagrodzeni statuetkami. 

- Lasy przy Szkole Podstawowej nr 15 po raz kolejny zdały sprawdzian. W tym roku na Biegu Wiewiórki spotkaliśmy się 10 razy i pomimo tego, że pogoda nie zawsze nam dopisywała, chętnych do udziału w wydarzeniu nie brakowało – wspominała Aleksandra Poloczek, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. – Tegoroczny cykl zakończyliśmy w pełnym słońcu i liczę, że równie piękna pogoda towarzyszyła będzie inauguracji przyszłorocznych zmagań – dodała.

 Nowością tej edycji była statuetka „Duża Rudzka Wiewiórka” przygotowana dla osób biorących udział we wszystkich odsłonach wydarzenia. Tradycyjne „wiewiórki” trafiły do zawodników, którzy uczestniczyli przynajmniej w 7 spotkaniach. W tym roku przygotowanych zostało aż 219 statuetek, z czego 53 duże dla 10 dzieciaków oraz 43 dla dorosłych zawodników, którzy uczestniczyli w każdym biegu.  

- Dzisiaj trasa była ciężka. Dużo błota i zakrętów. Jest to jednak bardzo dobry bodziec treningowy na przyszłość – podkreślił  Damian Połeć, który ukończył dzisiaj dystans 21 km. – Za trzy tygodnie startuję w Mistrzostwach Polski na 8 km w Kwidzyniu, tam będę walczył o medal, a dzisiejszy start potraktowałem jak trening – dodał.

Tegoroczny cykl Biegu Wiewiórki zainaugurowany został 18 lutego. Zawodnicy każdego miesiąca rywalizowali na pętli o długości 4,25 km, którą, w zależności od predyspozycji, mogli pokonać od jednego do pięciu razy. Na tej samej trasie, na dystansie 12,6 km rywalizowali też wielbiciele nordic walking. Dzieci do lat 15 ścigały się na dystansie 1 km.


Komentarze