Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Powalczą o Puchar Omegi

07-05-2018, 09:10 Materiał organizatora

12 maja 2018 Sportowy Klub Jeździecki OMEGA w Rudzie Śląskiej organizuje kolejną wiosenną edycję zawodów jeździeckich Puchar Omegi. Wydarzenie uzyskało patronat honorowy Prezydenta Miasta Rudy Śląskiej. Cykl zawodów Pucharu Omegi odbywa się dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Dzięki nim swoje umiejętności zaprezentować mogą starsi i młodsi miłośnicy jeździectwa. Puchar Omegi jest również elementem cyklu przygotowań zawodników klubu do takich imprez jak Mistrzostw Polski WKKW czy Akademickie Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody oraz w ujeżdżeniu.

Puchar Omegi jest wydarzeniem, które ma na celu przybliżyć mieszkańcom Rudy Śląskiej i okolic ideę i piękno jeździectwa nie tylko w wymiarze sportu, ale także jako sztuki, pasji i miłości do koni. Corocznie odbywająca się impreza oprócz rywalizacji sportowej jest okazją do spędzania czasu w przyjaznej i rodzinnej atmosferze. Zawody odbywają się w Stajni Omega przy ul. Władysława Jagiełły 8 w Rudzie Śląskiej. Naszą ideą jest promowanie jeździectwa wśród mieszkańców Górnego Śląska. Dążymy do tego, by dotrzeć z ideą naszego Klubu do jak szerszego grona. Stąd cyklicznie organizujemy zawody Puchar Omegi, które ze względu na przyjazną atmosferę i rodzinny charakter cieszą się dużą popularnością. Zależy nam na tym, żeby jeździectwo miało coraz więcej lokalnych amatorów – mówi Karolina Bednarek – Warzybok, organizatorka zawodów.

Zawody rozgrywane będą w dwóch konkurencjach: skoki przez przeszkody oraz ujeżdżenie.

Planowany harmonogram imprezy:
11:30 Konkurs ujeżdżenia
13:40 Dekoracja zwycięzców
14:00 Konkurs skoków przez przeszkody
15:00 Dekoracja zwycięzców


Sportowy Klub Jeździecki OMEGA istnieje od 2008 roku. Zrzesza młodzież i dorosłych z okolicznych miast Górnego Śląska. W Klubie w rodzinnej atmosferze uczy się jeździć konno i propaguje sport, którym jest jeździectwo. Młodzież przez opiekę nad końmi oraz sumienne treningi pracuje nie tylko na wyniki sportowe, ale także nad sobą w myśl zasady „trening koni to trening nas samych”. Świadczą o tym osiągnięcia Klubu: w dyscyplinach ujeżdżenie – czołowe miejsca w zawodach regionalnych oraz czołowe miejsce w Mistrzostwach Śląska w roku 2015, w skokach przez przeszkody – Mistrzostwo i V-ce Mistrzostwo Śląska Amatorów 2014 i 2015 roku oraz czołowe miejsca w mistrzostwach okręgu w latach 2014-2016, Mistrzostwo Śląska w klasie OPEN w roku 2015, Mistrzostwo i V-ce Mistrzostwa Szkół w 2016 roku oraz czołowe miejsca w Halowym Pucharze Polski Południowej w latach 2015, 2016, II miejsce w Grand Prix Śląska w 2015, w WKKW – Akademickie Mistrzostwo Polski Amatorów w WKKW 2016 oraz czołowe miejsca w Mistrzostwach Polski Amatorów w WKKW, Mistrzostwo Śląska w klasie OPEN 2017.


Komentarze