Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Postawili na tenis

02-11-2017, 11:17 Agnieszka Lewko

„Stawiam na tenis” to bezpłatna  akcja, która skierowana jest do rudzkich przedszkolaków i uczniów. W ten sposób klub Tenisowy Klub Sportowy Slavia Ruda Śląska postanowił zachęcić  najmłodsze pokolenie do rozpoczęcia gry w tenisa. W miniony wtorek (31.10) odbyły się pierwsze zajęcia w ramach akcji.

- Chcemy zaprosić jak najwięcej dzieciaków z rudzkich szkół i przedszkoli na bezpłatne zajęcia tenisowe w naszym klubie. Pierwsze dwie grupy to pingwinki oraz krasnoludki z rudzkiego przedszkola nr 7, które miały zajęcia na naszej hali - mówi Wojciech Żmuda, prezes TKS-u Slavia Ruda Śląska. -  Przez dwie godziny przedszkolaki świetnie się bawiły ucząc się jednocześnie podstaw gry w tenisa pod czujnym okiem trenerów. Na koniec dzieciaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek, a już w przyszły wtorek odwiedzą nas uczniowie szkoły podstawowej nr 30 - dodaje.

Organizatorzy zajęć chcą zachęcić dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, aby nauczyły się grać w tenisa. - Chcielibyśmy, aby każde dziecko w naszym mieście miało możliwość przekonania się, jak fajnym sportem jest tenis. Liczymy, że może i w Rudzie Śląskiej znajdziemy talent na miarę Agnieszki Radwańskiej czy Jerzego Janowicza - zaznacza Wojciech Żmuda.

Z kolei we wtorek (7.11) nastąpiła kolejna odsłona akcji. Tym razem do udziału w darmowych zajęciach tenisa ziemnego zaproszeni zostali uczniowie z gimnazjum nr 3 oraz ze szkoły podstawowej nr 30.

- Impreza była bardzo udana. Panie trenerki fantastycznie poprowadziły trening. Starsze klasy miały zajęcia na naszej hali, a klasy drugie z rudzkiej 30-tki na szkolnej sali gimnastycznej. Dodatkową atrakcją całej imprezy były odwiedziny wspaniałej ekipy telewizji "Sfera", która przeprowadziła wywiad z naszymi trenerkami. Jak zwykle było mnóstwo dobrej zabawy, a na koniec pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek. Chcielibyśmy, aby takie zajęcia były prowadzone regularnie i już teraz planujemy spotkania z kolejnymi dzieciakami - dodaje Wojciech Żmuda. 

Akcja objęta została honorowym patronatem przez prezydent Grażynę Dziedzic.

 


Komentarze